Puchar Ligi Angielskiej: kontuzja Giroud, kłopoty City

Manchester City miał duże problemy w ćwierćfinałowym meczu z Leicester City. Zespół Pepa Guardioli awansował w Carabao Cup dopiero po serii rzutów karnych (1:1, k. 4:3). W innym meczu Arsenal wygrał 1:0 z West Hamem. Zwycięzcy są w półfinałach rozgrywek.
Gabriel Jesus i Ben Chilwell (fot. Getty)

Świąteczne mecze w Anglii. Kto będzie miał najtrudniej?

Lider Premier League długo prowadził na wyjeździe. Gola dla Manchesteru City strzelił Bernardo Silva. Portugalczyk po podaniu Ilkaya Guendogana znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem po ziemi zdobył bramkę. Wydawało się że drużynie Pepa Guardioli uda się wygrać, ale w siódmej minucie doliczonej do drugiej połowy wyrównał z rzutu karnego Jamie Vardy.

Dogrywka nie przyniosła goli i potrzebne były jedenastki. Bezbłędnie wykorzystali je zawodnicy z Manchesteru, a w zespole gospodarzy zawiedli Vardy i Riyad Mahrez.

Danny Welbeck (fot. Getty) Kanonierzy nie tak dawno zremisowali w ligowym meczu z West Hamem (0:0). Tym razem również nie było łatwo, ale zdołali wygrać. Zwycięstwo zapewnił im gol Danny'ego Welbecka, który skończył bardzo ładną akcję. Piłkę do Mathieu Debuchy'ego posłał Francis Coquelin, Francuz podał głową do środka, a bramkę zdobył z bliska Anglik.

Gospodarze byli drużyną lepszą. Ich rywale nie strzelili celnie na bramkę. Radość ze zwycięstwa zmąciła kontuzja Oliviera Giroud. Musiał opuścić boisko ze względu na uraz uda.

W środę dwa pozostałe spotkania ćwierćfinałowe. Bristol City podejmie Manchester United, a Chelsea – Bournemouth. Niewykluczone, że w bramce gości pojawi się Artur Boruc, który w tym sezonie jest zmiennikiem Asmira Begovicia. Pary półfinałowe znane będą po losowaniu.

Marcin Kamiński: ja napastnikiem? Grałem tam, gdy miałem 14 lat