tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wybierz najlepszego polskiego piłkarza 2017 roku!

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia opublikujemy wyniki plebiscytu na polskiego piłkarza roku według dziennikarzy TVP Sport. Tymczasem oddajemy głos Wam – kibicom. Który z biało-czerwonych był najlepszy w kończącym się roku? Zapraszamy do głosowania na Facebooku i Twitterze TVP Sport z hashtagiem #pilkarz2017.
Reprezentacja Polski (fot. Getty)

Córka, rekordy i "siwizna". Rok 2017 u Roberta Lewandowskiego

Nietrudno wskazać głównego faworyta – Robert Lewandowski w 2017 roku strzelił 53 gole, został mistrzem Niemiec i miał ogromny wkład w awans reprezentacji na mistrzostwa świata 2018. "Lewy" to triumfator plebiscytu dziennikarzy TVP Sport sprzed roku. Wygrał wtedy z wyraźną przewagą nad drugim Kamilem Glikiem i trzecim Grzegorzem Krychowiakiem.

Również tym razem wszyscy dziennikarze TVP zgodnie uznali, że "Lewy" wybił się ponad resztę polskich piłkarzy. Ale za jego plecami jest ciekawie. Najczęściej pojawiające się nazwiska to Kamil Glik z Monaco, Piotr Zieliński z Napoli i Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund. Poniżej zdradzamy tylko kilka typów. Wszystkie opublikujemy w niedzielę, 24 grudnia, na stronie SPORT.TVP.PL.

Typy Dariusza Szpakowskiego:
1. Robert Lewandowski
2. Kamil Glik
3. Łukasz Piszczek

Typy Jacka Laskowskiego:
1. Robert Lewandowski
2. Kamil Glik
3. Piotr Zielinski

Typy Macieja Iwańskiego:
1. Robert Lewandowski
2. Kamil Glik
3. Wojciech Szczęsny

Być może macie jednak swoich faworytów? Może wyżej cenicie rolę Kamila Grosickiego w udanych eliminacjach? Albo liczne interwencje Łukasza Fabiańskiego w Premier League? A może wpadły wam w oko udane występu któregoś z Polaków grających w Ekstraklasie?

Do wskazywania swoich trójek najlepszych polskich piłkarzy 2017 roku zachęcamy na Facebooku i Twitterze TVP Sport z hashtagiem #pilkarz2017.

Za pierwsze miejsce przyznajemy trzy punkty, za drugie – dwa, a za trzecie – jeden. Po zsumowaniu głosów Internautów wyniki podamy również w Wigilię, a najciekawsze uzasadnienia opublikujemy na stronie SPORT.TVP.PL.

Kadra stawia na Arłamów. 8 czerwca mecz w Poznaniu
PZPN podpisał umowę z hotelem w Arłamowie
Reprezentacja Polski wraca do "Kotła Czarownic"
Kownacki: zagrać u boku "Lewego" na MŚ? Spełnienie marzeń
Boniek o Twitterze. "Muszę być świętszy od biskupa?"

podobne informacje

ME siatkarzy 2019: Polacy poznali grupowych rywali

Jerzy Brzęczek ruszył w trasę. Namówi do powrotu Łukasza Piszczka?

Ranking: najlepsze występy polskich piłkarzy w 2018 roku (wideo)

Peszko zakończył karierę reprezentacyjną. "Umiejętności brakowało..."