tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kowalczyk: stać mnie na medal w Pjongczangu

– Zastanawiam się, jak to będzie, kiedy pojadę na tę imprezę z perspektywy sportowca kończącego karierę. Nie ma co ukrywać, że jest bliżej niż dalej tego wydarzenia – stwierdziła Justyna Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport, Marcinem Wojtasikiem. Transmisje z igrzysk olimpijskich na antenach TVP, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Kowalczyk: medal IO realny. Inaczej nie jechałabym do Pjongczangu
fot. TVP

"Zgoda na futbol" – nowy program SPORT.TVP.PL

O osiągnięciach na igrzyskach olimpijskich
Mam świetne wspomnienia. Każde miały coś w swoim przebiegu, co pozostało w pamięci, było wzruszające. Na każde igrzyska jechałam z inną perspektywą. Byłam sportowcem początkującym, aspirującym do medali oraz kontuzjowanym. Teraz zastanawiam się, jak to będzie, kiedy pojadę na tę imprezę z perspektywy sportowca kończącego karierę. Nie ma co ukrywać, że jest bliżej niż dalej tego wydarzenia.

O magii igrzysk
Dla mnie ta magia zaczyna się w okresie przygotowawczym. Pojawiają się rezerwy, których wcześniej nie wyzwalaliśmy. Samą imprezę staram się traktować jak Puchar Świata i mistrzostwa świata. Nigdy byłam na ceremonii otwarcia ani zakończenia. Wszystko było na zasadzie wykonywania tych samych zadań, co zawsze. Wiedziałam jednak, że muszę dać z siebie 1500 procent. Na igrzyskach w Vancouver wrzucałam te medale do szafki nocnej, nawet się im nie przyglądałam. Zdawałam sobie sprawę, że za chwilę jest kolejny start...

O igrzyskach w Pjongczangu
Jeśli nie wierzyłabym, że jestem w stanie walczyć o medal w sprincie i na 30 kilometrów, to by mnie tutaj nie było. Z drugiej strony takich osób, które są w stanie zawalczyć jest około dziesięciu. W sprincie może nawet więcej. Potrzebne będzie dużo szczęścia.

Czy Justyna Kowalczyk zdobędzie medal podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu?
Czy Justyna Kowalczyk zdobędzie medal podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu?
  • 57.3%Tak
  • 42.7%Nie

podobne informacje

Ski Classics: Justyna Kowalczyk na podium w zawodach w Seefeld

Triumf Kowalczyk! Polskie podium w Szczyrbskim Jeziorze

Nieznane historie z życia Justyny Kowalczyk. "Nie uniknęłam wpadek"

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu