tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dujszebajew: przyrządzanie potraw to nie moja domena

Ostatnie dni roku Tałant Dujszebajew spędzi wraz z rodziną w Hiszpanii. Trener piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce zdradził, że przygotowywanie świątecznych potraw nie jest jego mocną stroną. – Przede wszystkim staram się nie przeszkadzać – przyznał ze śmiechem.
Tałant Dujszebajew (fot. getty)

Piąty bramkarz jednak potrzebny? Szmal wraca do kadry

– Ten okres to dla mnie oczywiście odpoczynek od piłki ręcznej, ale przede wszystkim możliwość spędzenia wspólnego czasu z rodziną, tym bardziej że wszyscy pracujemy za granicą – podkreślił. Jego starszy syn Alex gra w kieleckim klubie. Młodszy Daniel także jest zawodnikiem VIVE, ale wypożyczonym do słoweńskiej drużyny Celje Pivovarna Lasko.

– Takich chwil w ciągu roku praktycznie nie ma. Ale teraz przed nami te dni, w których nareszcie możemy być wszyscy razem. Nie mogę się już doczekać – przyznał.

Dla jego rodziny najważniejsze święta to ostatni dzień roku.

– W Sylwestra zawsze jesteśmy razem. Spędzimy go w moim domu w Hiszpanii. Przyjadą moja teściowa, siostra żony i to one będą przygotowywać świąteczne potrawy – zaznaczył Dujszebajew, który zdradził też swoje kulinarne upodobania.

– Jest ich bardzo wiele. Uwielbiam różnego rodzaju sałatki. Dużo jem też typowo rosyjskich potraw. Odkąd przyjechałem do Hiszpanii na naszym stole, niemal przez cały rok, są też owoce morza – wymienił.

Pytany, czy włączy się w przygotowywanie świątecznych potraw, odparł stanowczo, ale z uśmiechem: – Nie! Nie! Naprawdę niezbyt dobrze to robię. Przede wszystkim staram się nie przeszkadzać. Jeśli będzie potrzebna moja pomoc, coś trzeba będzie zrobić to oczywiście tak, ale przyrządzanie potraw to nie moja domena.

podobne informacje

VIVE podejmuje Mieszkow. Tałant Dujszebajew: nie możemy pozwolić sobie na stratę punktów

Tałant Dujszebajew zachwycony wygraną w Brześciu: wychodziło nam wszystko

Tałant Dujszebajew po drugiej porażce VIVE w LM: Barcelona wygrała zasłużenie

Nierówna walka VIVE. Chory Alex Dujshebaev, uraz Michała Jureckiego...