PP: emocje w Krakowie. GKS Tychy pierwszym finalistą

Hokeiści GKS Tychy pokonali JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, d. 0:0, k. 2:0) w półfinale Pucharu Polski. Rywalem tyszan w finale będzie Comarch Cracovia. Transmisja decydującego spotkania w czwartek od godz. 17:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Hokej na lodzie, Puchar Polski, półfinał: GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (skrót)
Leszek Laszkiewicz i Kamil Górny (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Zmarł czterokrotny zdobywca Pucharu Stanleya

WARTO WIEDZIEĆ
W rozgrywanym na lodowisku im. Adama "Rocha" Kowalskiego w Krakowie turnieju biorą udział cztery najlepsze drużyny PHL po dwóch rundach sezonu zasadniczego. Faworytem pierwszego spotkania był GKS Tychy, lider tabeli, obrońca tytułu z 2016 roku i najbardziej utytułowana drużyna w rozgrywkach o Puchar Polski. JKH został rozstawiony z numerem "4".

JAK PADŁY BRAMKI?
0:1 (2. min.) – bardzo przytomne zagranie weterana polskiego hokeja Leszka Laszkiewicza, który podał krążek do niepilnowanego Richarda Bordowskiego. Czech mocnym uderzeniem po tafli pokonał bramkarza GKS.
0:2 (12. min.) – nieuwaga grających w osłabieniu tyszan. Stracili krążek na rzecz Martina Vozdecky'ego, który popędził na bramkę rywali i celnym strzałem zdobył bramkę.
1:2 (28 min.) – wstrzelenie Ilji Kaznadzieja pod bramkę JKH, krążek odbił Martin Fucik, a zamieszaniu najlepiej zachował się Jakub Witecki. Gol strzelony w przewadze.
2:2 (47 min.) – kopia sytuacji z drugiej tercji. Białorusin znów skierował krążek w kierunku bramki, a Witecki znów okazał się najprzytomniejszy. Z bliskiej odległości zdobył wyrównującego gola.

RZUTY KARNE
Jastrzębianie nie zdołali ani razu pokonać bramkarza rywali. Decydujące gole dla GKS Tychy zdobyli Michael Cichy i Jarosław Rzeszutko.

BOHATER: Jakub Witecki
Zdobywca obydwu goli dla zwycięskiej drużyny. Walczył, szarpał i potrafił znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Warto podkreślić również występ Kaznadzieja, który miał udział przy obu bramkach tyszan.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:2 po karnych (0:2, 1:0, 1:0, dogr. 0:0, karne 2:0)
Bramki: 0:1 Richard Bordowski (2), 0:2 Martin Vozdecky (12), 1:2 Jakub Witecki (29), 2:2 Jakub Witecki (48), 3:2 Michael Cichy (decydujący karny).
Kary: GKS Tychy 8; JKH GKS Jastrzębie: 22 minuty (w tym 10 minut dla Ivana Jankovica). Widzów: 800.

Hokej na lodzie, Puchar Polski, półfinał: GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (mecz)
GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie: seria rzutów karnych