tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmiany w Atletico. Simeone chce sprzedać Carrasco

Za Atletico Madryt nieudana piłkarska jesień. W klubie zdecydowano się na sprzedaż Yannicka Carrasco, ale prawdopodobnie Belg nie będzie ostatni. Drużyna Simeone stoi przed widmem przebudowy.
Yannick Carrasco (fot. Getty Images)

#Sportowiec2017. Ronaldo, Nadal, a może Włodarczyk...

W styczniu z Madrytem ma się pożegnać Carrasco. Hiszpańska prasa jest zgodna – w Atletico nie wiążą przyszłości z osobą Belga. "Zielone światło" dla jego odejścia dał trener, Diego Simeone. Pomocnika chętnie widziałoby u siebie kilka zespołów z Premier League czy Bayern Monachium. Jego podstawowym problemem jest regularność.

W czerwcu 2018 roku wygasają kontrakty czterech zawodników Atletico – Gabiego Fernandeza, Fernando Torresa, Juanfrana Torresa i Miguela Angela Moyi. Każdy z nich jest ważnym elementem drużyny Simeone.

Włodarzy o ból głowy mogą przyprawiać też 100-milionowe klauzule wykupu w kontraktach Jana Oblaka i Antoine’a Griezmanna. Słoweńcem poważnie interesuje się Paris Saint-Germain, które nie będzie mieć problemu z uiszczeniem takiej kwoty. Francuza z kolei chce pozyskać Barcelona. Według "Marki" Atletico wzmocniło się za 20 milionów euro pomocnikiem 21-letnim Villarrealu, Rodrim.

Magazyn piłkarski FIFA: kulisy losowania fazy grupowej

podobne informacje

Z Hiszpanii do Chin. 50 milionów euro za Carrasco i Gaitana

Przed derbami Madrytu o Yannicku Carrasco

Holandia – Belgia 1:1. Szczęśliwy gol Carrasco

Atletico – Malaga 4:2. Dwa gole Gameiro i Carrasco