PP: wysokie zwycięstwo Cracovii w półfinale

Comarch Cracovia będzie rywalem GKS Tychy w finałowym meczu Pucharu Polski. W drugim półfinale mistrzowie Polski pokonali GKS Katowice 6:2 (3:2, 1:0, 2:0). Transmisja decydującego spotkania w czwartek od 17:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Hokeiści Comarch Cracovii (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

PP: emocje w Krakowie. GKS Tychy pierwszym finalistą

JAK PADŁY BRAMKI?
0:1 (1. min) – Patryk Wronka wypatrzył Marka Strzyżowskiego, podał do niego krążek. Drugi z zawodników mocnym strzałem pokonał bramkarza.
1:1 (3. min.) – Tomas Sykora dobił krążek po strzale Bartosza Dąbkowskiego, który popisał się dynamiczną akcją.
1:2 (18. min.) – precyzyjne uderzenie Dawida Majocha przy samym słupku. Wcześniej dobra akcja Jakuba Grofa i Macieja Rybaka.
2:2 (19. min.) – Sinagl będąc na wysokości bramki po lewej stronie wycofał krążek do środka. Tam nieco szczęśliwie opanował go Lukas Zib, który jednak uderzył sprytnie i nie do obrony.
3:2 (20. min.) – znów Sinagl podał do Ziba, a ten z dystansu popisał się pięknym strzałem.
4:2 (29. min.) – akcja prawą stroną Peter Novajovsky'ego i Petra Sinagla. Krążek trafił do Sykory, który z lewej strony, z bliskiej odległości trafił w samo okienko.
5:2 (53. min.) – fatalna pomyłka Kamila Kosowskiego. Bramkarz GKS stracił krążek za bramką. Jego błąd wykorzystał Filip Drzewiecki.
6:2 (54. min.) – rozpędzony Damian Kapica otrzymał krążek z lewej strony od Macieja Kruczka i zdobył gola.

BOHATEROWIE: Tomas Sykora i Lukas Zib
Zdobyli po dwa gole. Bardzo dobrze współpracowali z Sinaglem, który miał udział przy trzech trafieniach.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Bramki: 0:1 Marek Strzyżowski (1), 1:1 Tomas Sykora (3), 1:2 Dawid Majoch (18), 2:2 Lukas Zib (19), 3:2 Lukas Zib (20), 4:2 Tomas Sykora (30), 5:2 Filip Drzewiecki (53), 6:2 Damian Kapica (54).
Kary: Cracovia: 22 (w tym 10 minut dla Filipa Drzewieckiego); GKS: 10 minut. Widzów: 1500.