tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Czterech Narodów: Polska – Bahrajn w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

W czwartek reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zmierzy się w Gdańsku z Bahrajnem w ramach półfinału Pucharu Czterech Narodów. Początek spotkania o godz. 20:30. Transmisja od 20:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Tomasz Gębala (fot. PAP/EPA)

Dujszebajew: przyrządzanie potraw to nie moja domena

O turnieju

To pierwsza edycja Pucharu Czterech Narodów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce planuje, by była to impreza cykliczna, w której rywalizować będą cztery drużyny. Zmagania będą toczyć się według formuły Final Four. W pierwszej parze zagrają Japonia i Białoruś (18:00), w drugiej – Polska i Bahrajn. W piątek przegrani zagrają o trzecie miejsce, a zwycięzcy zmierzą się w finale.

O rywalu

Największym sukcesem Bahrajnu jest trzykrotny udział w finale mistrzostw Azji, po raz ostatni w ubiegłym roku. Drużyna Gudmundura Gudmundssona była ponadto dwa razy uczestnikiem mistrzostw świata – w 2011 i 2017 roku. W obu turniejach odpadła w pierwszej rundzie. Przed dwoma laty, mimo awansu na mundial w Katarze, wycofała się ze zmagań.

Kontuzje

Spośród znajdujących się na liście powołanych, na zgrupowanie nie przyjechali między innymi Adam Malcher, Marek Szpera oraz Adrian Kondratiuk, na którego selekcjoner liczył szczególnie.

Szmal na ratunek polskim szczypiornistom

O roli Sławomira Szmala

Doświadczony bramkarz zakończył przygodę z reprezentacją w zeszłym roku. Podczas zgrupowania w Gdańsku miał pracować z naszymi bramkarzami tylko jako trener, ale być może zobaczymy go na boisku.

Wcześniej rozmawiałem ze Sławkiem, że jeśli będzie potrzeba, będziemy chcieli korzystać z jego doświadczenia i w styczniu zaczniemy to układać – przyznał selekcjoner, Piotr Przybecki.

39-letni Szmal jest uprawniony do gry w najbliższych meczach reprezentacji.

Przed turniejem powiedzieli

Adam Morawski:Z Japonią graliśmy podczas mistrzostw świata, a z Białorusią w eliminacjach. Wszystkie ekipy, które przyjechały do Gdańska, mają dobrych trenerów i zawodników. To będzie dla nas dobry bagaż doświadczeń.

Tomasz Gębala:Każdy z nas zawsze daje z siebie wszystko, ale dopiero na tym zgrupowaniu okaże się, kto jest tym najbardziej doświadczonym – jeżeli chodzi o mentalność, przygotowanie psychiczne. To, czy dorosłem do tego najwyższego, międzynarodowego poziomu, będzie można jednak sprawdzić dopiero w meczach o stawkę.

Co dalej?

Po turnieju w Gdańsku polscy szczypiorniści wrócą do zajęć 2 stycznia. W Pruszkowie będą przygotowywać się do kolejnej towarzyskiej imprezy – w Hiszpanii reprezentacja zagra w 43. Memoriale Domingo Barcenasa (5-7 stycznia). Jej rywalami w Pontevedra będą Argentyna i Białoruś. Po przenosinach do Vigo Polacy zmierzą się z gospodarzami.

Od 12 stycznia biało-czerwoni wezmą udział w prekwalifikacjach do mundialu, który w 2019 roku zostanie rozegrany w Danii i Niemczech. W portugalskim Povoa de Varzim zmierzą się z Kosowem, Cyprem i Portugalią. Triumfator zagra w dwumeczu o bezpośredni awans.

Plan transmisji w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji:

fot. TVP

podobne informacje

Wnioski po Białorusi. "Powoli wykluwa się siódemka"

Puchar Czterech Narodów: Polska – Białoruś w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

Polska – Bahrajn 26:18. W piątek finał z Białorusią

Puchar Czterech Narodów: Polska zacznie z Bahrajnem