tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Polski: transmisja finału GKS Tychy – Comarch Cracovia w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

W czwartek rozegrany zostanie wielki finał Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Na lodowisku w Krakowie hokeiści Comarch Cracovii zmierzą się z GKS Tychy – mistrz podejmie obrońcę trofeum. W ubiegłym roku w Nowym Targu lepsi okazali się tyszanie i to oni są najbardziej utytułowanym klubem w historii tych rozgrywek. Na transmisję zapraszamy od godz. 17:10 do TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Hokeiści Comarch Cracovii i GKS Tychy (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Pjongczang: siostry zagrają w dwóch reprezentacjach

Będzie to 20. w historii finał Pucharu Polski. Po raz pierwszy rozgrywki te rozegrano w sezonie 1968/1969, kiedy wygrał Naprzód Janów. W kolejnym sezonie triumfował GKS Katowice. Po wieloletniej przerwie impreza powróciła w 2000 roku i od tamtej pory jest stałą pozycją w kalendarzu rozgrywek hokejowych. Od 2004 roku znalazły stały termin – końcówkę grudnia. Od 2013 roku toczą się według obecnej formuły, czyli turnieju z udziałem czterech zespołów.

Zdecydowanie najczęściej triumfował tyski GKS – siedmiokrotnie. Cracovia jest jedną z czterech drużyn, które wygrywały krajowy puchar dwa razy. Od 2013 roku drużyny te zdobywają Puchar Polski na przemian.

Hokej na lodzie, Puchar Polski, półfinał: GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (skrót)
GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie: seria rzutów karnych
Hokej na lodzie, Puchar Polski, półfinał: GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (mecz)

W półfinałach dużo więcej problemów miał GKS. Po pierwszej tercji przegrywał już 0:2 z JKH GKS Jastrzębie i dopiero w dwóch kolejnych doprowadził do wyrównania mimo wyśmienitej postawy obrony, a w szczególności bramkarza rywali – Tomasa Fucika. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc konieczne były karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy trenera Andreja Husaua.

Straty musieli także odrabiać zawodnicy Cracovii, którzy w pierwszej tercji przegrywali 0:1 i 1:2 z GKS Katowice. Jednak jeszcze przed upływem pierwszych dwudziestu minut zdołali wyjść na prowadzenie 3:2. Prym wiedli Czesi – Lukas Zib, Tomas Sykora i Petr Sinagl. Pierwsi dwaj zdobyli po dwie bramki, a ostatni wyśmienicie asystował. Ostatecznie rozgromili zespół z Górnego Śląska 6:2. Z innym zespołem z tego regionu nie będą już jednak mieli tak łatwo.

W zeszłym roku na lodowisku w Nowym Targu GKS wygrał z Cracovią 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Gole strzelili Patryk Kogut, Filip Komorski i Jan Semorad. Kto okaże się lepszy w tym roku? Zapraszamy na transmisję do TVP!

Puchar Polski, półfinał: Tauron GKS Katowice – Comarch Cracovia (skrót)
Puchar Polski, półfinał: Tauron GKS Katowice – Comarch Cracovia (mecz)
Kto zdobędzie Puchar Polski?
Kto zdobędzie Puchar Polski?
  • 22.5%Comarch Cracovia
  • 77.5%GKS Tychy

podobne informacje

Hokejowy Puchar Polski: sprawdź plan transmisji

PP: wysokie zwycięstwo Cracovii w półfinale

PP: emocje w Krakowie. GKS Tychy pierwszym finalistą

Hokejowy Puchar Polski: półfinały i finał w TVP