tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nie żyje Stanisław Terlecki, były reprezentant Polski

W wieku 62 lat zmarł Stanisław Terlecki, były reprezentant Polski w piłce nożnej i legenda ŁKS Łódź. Tę smutną wiadomość na Twitterze przekazał przyjaciel Terleckiego z czasów wspólnej gry w kadrze, Zbigniew Boniek.
Stanisław Terlecki (Ś) w meczu z NRD w 1979 roku (fot. PAP/Stanisław Jakubowski)

Andrzej Iwan: czasami nie mam już ochoty kopać się z życiem

"Dostałem wiadomość o śmierci Stanisława Terleckiego, trudno w to uwierzyć" – napisał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Terlecki urodził się w Warszawie, w 1955 roku. Największe sukcesy odnosił jako piłkarz ŁKS. W latach 1976-80 rozegrał 29 meczów w reprezentacji Polski, w których strzelił siedem goli. Nigdy nie wrócił do kadry po aferze na Okęciu, kiedy to razem z m.in. Bońkiem wstawili się za Józefem Młynarczykiem. Nigdy nie zagrał też na mistrzostwach świata.

Uchodził za jednego z najlepszych technicznie polskich skrzydłowych, ale jednocześnie za niespełniony talent. Wpływ na to miał niepokorny charakter i problemy w życiu prywatnym.

Wiele lat spędził za Oceanem grając zarówno w piłkę na trawie, jak i w futsal. W Cosmosie Nowy Jork występował u boku m.in. Franza Beckenbauera. Po powrocie do Polski grał jeszcze m.in. dla Legii Warszawa. Jeden z jego synów, Maciej, również był zawodowym piłkarzem.

podobne informacje

Wspomnienie o Terleckim. "Drybling miał boski, technikę nieprzeciętną, szybkość niebagatelną"

Gmoch wspomina Terleckiego: wielki, lecz niespełniony talent

Od Lubańskiego do Wszołka – kontuzje przed wielkimi turniejami