tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"The Sun": po milionie dla Rosjan, jeśli wygrają mundial

Każdy z rosyjskich piłkarzy dostanie ponad milion euro premii, jeśli gospodarze mundialu wygrają przyszłoroczne mistrzostwa świata. Nie otrzymają jednak nic, jeżeli nie zdołają wyjść z grupy – informuje brytyjski dziennik "The Sun".
(fot. Getty Images)

Messi: mam nadzieję, że futbol spłaci dług wobec mnie

Oficjalnie informowano dotychczas, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) ma wypłacić piłkarzom po około 40 tysięcy euro za sam awans do 1/16 finału.

W ostatnich występach na mistrzostwach świata i Europy, Rosjanie kończyli swój udział na fazie grupowej. Na mundialu w 2018 roku podopieczni Stanisława Czerczesowa zmierzą się na początek z Arabią Saudyjską, Egiptem i Urugwajem.

Gospodarze mogą być zadowoleni z losowania. Faworytami grupy są oczywiście Urugwajczycy, którzy w składzie mają znakomitych napastników – Edinsona Cavaniego i Luisa Suareza, ale Rosjanie z solidną obroną powinni wyjść z drugiego miejsca.

Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica

Przygotowania do mundialu nie przebiegają jednak w najlepszej atmosferze. W środę prezes RFU Witalij Mutko poinformował, że zrezygnował z funkcji szefa komitetu organizacyjnego mistrzostw świata. Działacz, który jest podejrzany o udział w aferze dopingowej, już został wykluczony z ruchu olimpijskiego.

Nazwisko Rosjanina pojawia się w raportach Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w kontekście afery z udziałem rosyjskich sportowców przyjmujących zabronione środki. Z tego powodu z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wykluczono ok. jednej trzeciej reprezentacji tego kraju, a w lutym w Pjongczangu Rosjanie będą mogli startować tylko pod flagą olimpijską.

Gdzie "grupa śmierci"? Selekcjonerzy oceniają losowanie

podobne informacje

Mundial 2018. Nowitzki trzyma kciuki za Szwedów i... szwagra

Blatter za mundialem w Anglii

Rosyjskie media: Polacy grali nierówno, Senegal zasłużył na zwycięstwo

Mundial 2018. Sędzia Rostkowski: sędziowanie Marciniaka – bardzo dobre z minusem