tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"The Sun": po milionie dla Rosjan, jeśli wygrają mundial

Każdy z rosyjskich piłkarzy dostanie ponad milion euro premii, jeśli gospodarze mundialu wygrają przyszłoroczne mistrzostwa świata. Nie otrzymają jednak nic, jeżeli nie zdołają wyjść z grupy – informuje brytyjski dziennik "The Sun".
(fot. Getty Images)

Messi: mam nadzieję, że futbol spłaci dług wobec mnie

Oficjalnie informowano dotychczas, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) ma wypłacić piłkarzom po około 40 tysięcy euro za sam awans do 1/16 finału.

W ostatnich występach na mistrzostwach świata i Europy, Rosjanie kończyli swój udział na fazie grupowej. Na mundialu w 2018 roku podopieczni Stanisława Czerczesowa zmierzą się na początek z Arabią Saudyjską, Egiptem i Urugwajem.

Gospodarze mogą być zadowoleni z losowania. Faworytami grupy są oczywiście Urugwajczycy, którzy w składzie mają znakomitych napastników – Edinsona Cavaniego i Luisa Suareza, ale Rosjanie z solidną obroną powinni wyjść z drugiego miejsca.

Mundial w Rosji kosztowny dla... kibica

Przygotowania do mundialu nie przebiegają jednak w najlepszej atmosferze. W środę prezes RFU Witalij Mutko poinformował, że zrezygnował z funkcji szefa komitetu organizacyjnego mistrzostw świata. Działacz, który jest podejrzany o udział w aferze dopingowej, już został wykluczony z ruchu olimpijskiego.

Nazwisko Rosjanina pojawia się w raportach Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w kontekście afery z udziałem rosyjskich sportowców przyjmujących zabronione środki. Z tego powodu z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wykluczono ok. jednej trzeciej reprezentacji tego kraju, a w lutym w Pjongczangu Rosjanie będą mogli startować tylko pod flagą olimpijską.

Gdzie "grupa śmierci"? Selekcjonerzy oceniają losowanie

podobne informacje

Zaskakujący pomysł szefa FIFA. Następny mundial bez...

Clint Dempsey zakończył karierę piłkarską

Pierwszy mundial na dwóch kontynentach? Maroko wciąż w grze

Mundial 2018. Nowitzki trzyma kciuki za Szwedów i... szwagra