Polska – Bahrajn 26:18. W piątek finał z Białorusią

Polska pokonała w Ergo Arenie Bahrajn 26:18 (12:10) i awansowała do finału pierwszej edycji Pucharu Czterech Narodów. W nim zmierzy się z Białorusią, która okazała się lepsza od Japonii (31:27). Transmisja w piątek od 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Puchar Czterech Narodów, półfinał: Polska – Bahrajn (skrót)
Stanisław Makowiejew (fot. PAP/Adam Warżawa)

PIĄTY BRAMKARZ JEDNAK POTRZEBNY? SZMAL WRACA DO KADRY

PIERWSZA POŁOWA

Początek spotkania był koncertowy w wykonaniu Arkadiusza Moryty, który zdobył pierwsze trzy bramki dla Polaków. Biało-czerwoni po 18 minutach prowadzili 8:3 (jeden z goli debiutującego Stanisława Makowiejewa) i gdy wydawało się, że przewaga będzie tylko rosnąć, przydarzyło się im kilka prostych błędów. Po chwili było już tylko 8:7, Piotr Przybecki wziął czas i to była dobra decyzja. Pierwszą połowę zakończyliśmy prowadzeniem 12:10, choć mogło i powinno być ono bardziej okazałe – nasi piłkarze nie wykorzystali m.in. czterech sytuacji sam na sam.

DRUGA POŁOWA

Pierwsza połowa zaczęła się od bramek Moryty, druga – od trafień Michała Daszka. Co prawda najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, ale po chwili trzy razy pokonał bramkarza rywali, w tym raz rzutem z własnej połowy. Na listę strzelców wpisali się także m.in. Maciej Gębala, Kamil Krieger oraz Piotr Chrapkowski i w 42. minucie było już 19:12. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 26:18.

Polska – Bahrajn 26:18 (12:10)
Polska: Marcin Schodowski, Adam Morawski – Arkadiusz Moryto 6, Michał Daszek 4, Tomasz Gębala 3, Piotr Chrapkowski 2, Paweł Paczkowski 2, Paweł Genda 2, Adrian Nogowski 1, Stanisław Makowiejew 1, Kamil Syprzak 1, Jan Czuwara 1, Maciej Gębala 1, Kamil Krieger 1, Mateusz Wróbel 1, Marek Daćko 0, Patryk Walczak 0.

Marcin Schodowski (fot. PAP/Adam Warżawa)

O TURNIEJU

To pierwsza edycja Pucharu Czterech Narodów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce planuje, by była to impreza cykliczna, w której rywalizować będą cztery drużyny. Zmagania toczą się według formuły Final Four. W pierwszej parze Białoruś pokonała Japonię 31:27 (14:11) i w piątkowym finale zmierzy się z Polską.

CO DALEJ?

Po turnieju w Gdańsku polscy szczypiorniści wrócą do zajęć 2 stycznia. W Pruszkowie będą przygotowywać się do kolejnej towarzyskiej imprezy – w Hiszpanii reprezentacja zagra w 43. Memoriale Domingo Barcenasa (5-7 stycznia). Jej rywalami w Pontevedra będą Argentyna i Białoruś. Po przenosinach do Vigo Polacy zmierzą się z gospodarzami.

Od 12 stycznia biało-czerwoni wezmą udział w prekwalifikacjach do mundialu, który w 2019 roku zostanie rozegrany w Danii i Niemczech. W portugalskim Povoa de Varzim zmierzą się z Kosowem, Cyprem i Portugalią. Triumfator zagra w dwumeczu o bezpośredni awans.

Przybecki: wiele rzeczy jest jeszcze do poprawy
Adam Morawski: zauważamy efekty naszej ciężkiej pracy
Arkadiusz Moryto: w meczu z Bahrajnem rozkręcaliśmy się powoli