0
3
2

Triumf Arsenalu. Wenger dorównał Fergusonowi

Piłkarze Arsenalu odpowiednio uczcili 810. mecz Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej zespołu w Premier League. Francuz pod tym względem dorównał sir Aleksowi Fergusonowi, a jego zawodnicy pokonali na wyjeździe Crystal Palace 3:2 (1:0) w spotkaniu zamykającym 20. kolejkę ligi angielskiej.
Alexis Sanchez (fot. PAP/EPA)

Premier League: Cenk Tosun dołączy do Evertonu

Mecz zaczął się po myśli faworytów, którzy tłamsili gospodarzy. Piłkarze Crystal Palace przed przerwą nie byli w stanie oddać celnego strzału, a ich rywale mieli ich na koncie sześć. Julian Speroni nie zdołał obronić tylko jednego. W 25. minucie Shkodran Mustafi skutecznie dobił próbę Alexandre Lacazette’a.

Goście mieli znacznie więcej okazji na powiększenie przewagi, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Najlepsze zmarnowali Mesut Oezil i Granit Xhaka.

Shkodran Mustafi (fot. fot. PAP/EPA) Wynik 1:0 zawsze niesie niebezpieczeństwo odrobienia strat przez rywala dzięki jednej kontrze. To wydarzyło się właśnie na początku drugiej połowy. Wilfried Zaha z łatwością poradził sobie z Callumem Chambersem na lewej stronie boiska, po czym płasko dośrodkował piłkę pod nogi Androsa Townsenda. Anglik mocnym strzałem pokonał Petra Cecha.

Sprawy w swoje ręce wziął jednak Alexis Sanchez. Najpierw trafił do bramki rywala, oddając silne uderzenie z kilkunastu metrów, a następnie wykorzystał długie i celne podanie od Jacka Wilshere’a. Pod koniec meczu trafienie dla gospodarzy zapisał jeszcze James Tomkins, ale goście i tak zdołali zwyciężyć.

Arsenal pozostał na szóstym miejscu w tabeli Premier League. Ma taki sam dorobek co piąty Tottenham i traci aż 21 punktów do lidera – Manchesteru City. W następnej kolejce zmierzy się z zespołem Grzegorza Krychowiaka – West Bromem.