tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Czterech Narodów: Polska – Białoruś w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zakończy 2017 rok meczem z Białorusią w finale towarzyskiego Pucharu Czterech Narodów. Początek spotkania o 18:00. TRANSMISJA – kliknij tutaj!
Piłka ręczna, turniej w Gdańsku, finał: Polska – Białoruś
Paweł Genda (Ś) (fot. PAP/Adam Warżawa)

Zobacz skrót meczu z Bahrajnem

Jak awansowali do finału?

Polska w półfinale pokonała Bahrajn 26:18 (12:10). Najwięcej bramek dla biało-czerwonych (sześć) zdobył Arkadiusz Moryto. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać TUTAJ. Natomiast Białoruś wygrała w Ergo Arenie z Japonią 31:27 (14:11). To pierwsza edycja Pucharu Czterech Narodów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce planuje, by była to impreza cykliczna, rozgrywana stale w formacie Final Four.

Powiedzieli przed finałem:

Trener Piotr Przybecki: Wiele rzeczy jest jeszcze do poprawy, a szczególnie skuteczność. (...) Białoruś to rywal z wyższej półki, będziemy musieli się dobrze przygotować. Na pewno dojdzie do zmiany na pozycji bramkarza. Debiutującego w czwartek Marcina Schodowskiego zastąpi Adam Morawski.

Skrzydłowy Arkadiusz Moryto:Będzie to rewanż za nieudane eliminacje ME 2018. Nie wspominamy najlepiej dwumeczu z Białorusią, w którym wysoko przegraliśmy i zremisowaliśmy. Tym razem chcemy wygrać. To bardzo solidny zespół, który ma młodych, ale już ogranych zawodników.

Co dalej?

Po turnieju w Gdańsku polscy szczypiorniści wrócą do zajęć 2 stycznia. W Pruszkowie będą przygotowywać się do kolejnej towarzyskiej imprezy – w Hiszpanii reprezentacja zagra w 43. Memoriale Domingo Barcenasa (5-7 stycznia). Jej rywalami w Pontevedra będą Argentyna i znowu Białoruś. Po przenosinach do Vigo Polacy zmierzą się z gospodarzami.

Od 12 stycznia biało-czerwoni wezmą udział w prekwalifikacjach do mundialu, który w 2019 roku zostanie rozegrany w Danii i Niemczech. W portugalskim Povoa de Varzim zmierzą się z Kosowem, Cyprem i Portugalią. Plan rywalizacji w poniższej tabelce. Triumfator zagra w dwumeczu o bezpośredni awans.

(fot. TVP)
Puchar Czterech Narodów, półfinał: Polska – Bahrajn (skrót)
Przybecki: wiele rzeczy jest jeszcze do poprawy
Arkadiusz Moryto: w meczu z Bahrajnem rozkręcaliśmy się powoli
Adam Morawski: zauważamy efekty naszej ciężkiej pracy

podobne informacje

Sala tortur, burza i król. Co łączy świeczki i MŚ 2009 w Chorwacji?

Minister obrony narodowej. Jak Szmal zatrzymał Rosjan i... pił alkohol

Koszmarny lot po... medal. Krzyki Wenty i modlitwy Tłuczyńskiego. Tak zaczęły się MŚ w 2009 roku

Media: Kamil Syprzak w Montpellier HB. Potwierdzenie pod koniec stycznia