tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łomaczenko bokserem roku według "The Ring"

Ukrainiec Wasyl Łomaczenko został wybrany bokserem 2017 roku przez magazyn "The Ring". W tym sezonie mistrz świata WBO wagi super piórkowej wygrał wszystkie trzy walki przed czasem. Wyróżniono również m.in. polskiego pięściarza Izuagbe Ugonoha.
Wasyl Łomaczenko (Ś) (fot. Getty Images)

Kapitalne nokauty. Wybierz najlepszy w 2017 roku!

Łomaczenko, mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu, pokonał w tym roku m.in. Kubańczyka Guillermo Rigondeaux (triumfował na igrzyskach w Sydney i Atenach). Ukrainiec w zawodowej karierze legitymuje się rekordem 10-1.

Amerykańskie czasopismo "walką roku" uznało pojedynek Anthony'ego Joshuy (20-0) z Władimirem Kliczką (64-5) o mistrzostwo świata kategorii ciężkiej. Anglik zwyciężył w 11. rundzie.

Magazyn "The Ring" wyróżnił także m.in. Ugonoha (17-1). "Rundą roku" wybrano trzecie starcie jego przegranej potyczki z Dominicem Breazealem (19-1).

Tytułem "trenera roku" wyróżniono Derricka Jamesa, pracującego m.in. z Jermellem Charlo, Errolem Spence'm Jr i Robertem Brantem. W kategorii "najlepszy nokaut" najlepszy był David Lemieux, który przed czasem pokonał Curtisa Stevensa.

Megafights: Juan Manuel Marquez – Juan Diaz

podobne informacje

ME w boksie: po trzy złote medale dla Bułgarii i Rosji

ME: pech Lidii Fidury. Kontuzja zatrzymała Polkę

Olimpijczycy z Turcji sprawdzą Polaków. "Najtrudniejszy mecz"

Podróż do Europy albo brak walki. Wilder musi wybierać