2
:
0
0:0
90'Fabio Quagliarella

Asysta Kownackiego. Historyczne zwycięstwo Benevento

Sampdoria pokonała u siebie SPAL 2:0 (0:0) w meczu 19. kolejki Serie A. W drugiej połowie w drużynie gospodarzy wystąpili Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, który zaliczył asystę. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Bartosz Salamon. Pierwsze zwycięstwo w lidze odniosło za to Benevento.
Dawid Kownacki (fot. Getty Images)

Remis Milanu. Setny mecz Fiorentiny

Całe trio z Sampdorii zasiadło w sobotę na ławce rezerwowych. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że nawet tam zabraknie miejsca dla Karola Linettego, który dopiero wraca po kontuzji. Były pomocnik Lecha Poznań nie zagrał, ale na boisku pojawili się za to Bartosz Bereszyński (w 70. minucie) i Dawid Kownacki (w 83. minucie).

Bartosz Salamon (fot. Getty Images) Ten drugi odegrał swoją rolę, asystując przy bramce Fabio Quagliarelli na 2:0. Wcześniej Włoch wykorzystał rzut karny. Oba gole gospodarze strzelili w doliczonym czasie gry.

Po 19. meczach bez zwycięstwa po raz pierwszy z trzech punktów cieszyli się piłkarze Benevento. Beniaminek pokonał na własnym stadionie Chievo 1:0 (0:0), a historycznego gola strzelił Massimo Coda. W drugiej połowie w barwach gości wystąpił Mariusz Stępiński. Polski napastnik w 55. minucie zmienił Roberto Inglese’a. Mecz na ławce rezerwowych spędził natomiast Paweł Jaroszyński.

W bramce Romy zabrakło Łukasza Skorupskiego. Rzymianie tylko zremisowali na Stadio Olimpico z Sassuolo 1:1 (1:0). Remisem zakończyło się także spotkanie Torino z Genoą (0:0). Wygrało natomiast Cagliari, które pokonało 2:1 (2:0) Atalantę. Po południu hit kolejki – Inter podejmie Lazio. Wieczorem Juventus, mistrz kraju, zagra na wyjeździe z Veroną.