tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Początek drogi do Tokio. Ważny rok szczypiorniaka

2018 rok będzie bardzo istotny dla szczypiornistów i szczypiornistek. Zawodnicy Piotra Przybeckiego już w styczniu wezmą udział w prekwalifikacjach do mistrzostw świata 2019. Ewentualne niepowodzenie mocno skomplikuje wyjazd na igrzyska olimpijskie w Tokio.
Michał Daszek (fot. PAP)

Liga Mistrzów z wojną w tle. Polski trener buduje potęgę

Polacy mają za sobą zgrupowanie w Gdańsku i Turniej Czterech Narodów, w którym okazali się lepsi od Bahrajnu i Białorusi. Oba spotkania dały odpowiedzi selekcjonerowi na kilka pytań.

– Podstawowa siódemka naszej reprezentacji powoli się wykluwa, ale na razie jeszcze jej nie znam. Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć dopiero za jakiś czas – stwierdził Piotr Przybecki.

Cenny materiał dla Piotra Przybeckiego. Kto zdał egzamin? Początek walki o Tokio

Biało-czerwoni do zajęć wrócą 2 stycznia. Trzy dni później rozegrają pierwszy mecz na turnieju towarzyskim w Hiszpanii. Ich rywalami będą reprezentacje Argentyny, Białorusi i gospodarze. Trzy potyczki mają na celu odpowiednie przygotowania kadry do turnieju prekwalifikacyjnego MŚ 2019, który zostanie rozegrany w Portugalii.

Gra już w pierwszy etapie eliminacji jest spowodowana brakiem awansu na mistrzostwa Europy. Przeciwnicy nie są potentatami szczypiorniaka – Cypr, Kosowo i Portugalia. Gospodarze mogą być jednak groźni we własnej hali.

Zwycięstwo w styczniowej imprezie nie da jeszcze miejsca na mistrzostwach świata. O nie trzeba będzie walczyć w fazie play-off. Rywal zostanie wyłoniony w losowaniu. Wśród potencjalnych przeciwników będą reprezentacje, którym nie powiedzie się na mistrzostwach Europy w Chorwacji (transmisje w TVP od 12 stycznia).

Na igrzyska olimpijskie z mistrzostw świata w Danii i Niemczech awansuje tylko triumfator. Miejsce w ćwierćfinale prawdopodobnie zapewni udział w jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych, które będą miały miejsce wiosną 2020 roku.

Wnioski po Białorusi. "Powoli wykluwa się siódemka"

Leszek Krowicki: mentalnie musimy jeszcze dużo poprawić Ważne mistrzostwa Europy

W 2018 roku szczypiornistki czekają mistrzostwa Europy. Polki muszą najpierw zakwalifikować się na tę imprezę. Zawodniczki Leszka Krowickiego są w dobrej sytuacji, bo po dwóch seriach spotkań prowadzą z kompletem punktów. Przed nimi jednak starcia z najsilniejszą Czarnogórą, którą jeszcze nie przegrała. Awans wywalczą po dwie drużyny w grupie oraz najlepszy zespół z trzecich miejsc.

Z kontynentalnego czempionatu awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca. Zdecydowanie ważniejsze będą mistrzostwa świata w Japonii, które zostaną rozegrane w 2019 roku. Podobnie jak u mężczyzn gra w ćwierćfinale da prawdopodobnie udział w turnieju kwalifikacyjnym wiosną 2020 roku.

PLAN TRANSMISJI W 2018 ROKU
5.1 - 7.1 – turniej towarzyski w Hiszpanii
12.1 - 14.1 – turniej prekwalifikacyjny do MŚ 2019 mężczyzn
12.1 – 28.1 – mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn
21.3 – el. ME 2018 kobiet: Polska – Czarnogóra
24.3 – el. ME 2018 kobiet: Czarnogóra – Polska
30.5 – el. ME 2018 kobiet: Włochy – Polska
2.6 – el. ME 2018 kobiet: Polska – Słowacja
29.11 - 16.12 – mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet

SZCZEGÓŁOWY PLAN STYCZNIOWYCH TRANSMISJI

fot. TVP
Puchar Czterech Narodów, finał: Białoruś – Polska 22:26 (skrót)
Puchar Czterech Narodów, półfinał: Polska – Bahrajn (skrót)
Paweł Paczkowski: potrzebujemy czasu na zgranie
Maciej Gębala: twardo stoimy w obronie
"Rasmussen dostał kilka lat. Krowickiemu też dajmy czas"

podobne informacje

PGE VIVE Kielce przygotowało dokument o Karolu Bieleckim. "Ten film motywuje i wzrusza"

Z Gierakiem i gotowym do gry... Szmalem. Sprawdzian kadry przed kwalifikacjami do MŚ

Pech szczypiornistów. O awans do MŚ w Portugalii?

Zmarnowane dziesięciolecie polskiej piłki ręcznej