4. runda
Centre Court, ASB Tennis Centre
Nowa Zelandia

Udane wejście w sezon. Wygrana Radwańskiej w Auckland

Agnieszka Radwańska pokonała Beatriz Haddad Maię 6:2, 4:6, 6:2 i awansowała do 2. rundy turnieju ASB Classic w Auckland. W kolejnym spotkaniu Polka zmierzy się z Taylor Townsend. Transmisja z tego pojedynku w środę około 8:30 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
WTA Auckland: A. Radwańska – B. Haddad-Maia (skrót)
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

WYDARZENIA 2017, CZYLI SUBIEKTYWNY RANKING NA KORTACH

Radwańska w Auckland jeszcze nie przegrała – w 2013 roku triumfowała w całych zawodach, we wtorkowy poranek po blisko dwugodzinnej rywalizacji wygrała z Haddad Maią. Starcie z Brazylijką do najłatwiejszych jednak nie należało. Co prawda w pierwszym secie krakowianka nie miała większych problemów z rywalką, ale już dwie kolejne partie były dla niej drogą przez mękę.

Polka zaczęła popełniać zdecydowanie więcej błędów niż na początku spotkania, a że Brazylijka również podkręciła tempo, to o losach potyczki musiał rozstrzygnąć trzeci set. W nim Radwańska również nie zachwyciła, ale ostatecznie uporała się z 71. rakietą świata i od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon.

Cieszę się, że wróciłam do Auckland po pięciu latach. Wygrana na początek roku to zawsze duży plus, ale mam nadzieję, że zagram tu jeszcze kilka spotkań. Jestem zdrowa i gotowa na nowy sezon. Dobre słowo należy się także Beatriz, która gra zdecydowanie lepiej niż wskazuje na to jej ranking. Znakomity serwis, agresywnie uderzane piłki – kolejna utalentowana zawodniczka, na którą trzeba uważać – przyznała Polka.

W kolejnym spotkaniu Radwańska zmierzy się z Townsend i podobnie jak w przypadku potyczki z Haddad Maią będzie to pierwszy pojedynek obu pań.

WTA Auckland: kapitalne minięcie Radwańskiej
WTA Auckland: Radwańska w opałach. Komentator krzyknął "Na Boga ojca!"
WTA Auckland, 1. runda: A. Radwańska – B. Haddad-Maia (mecz)