tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sylwester po argentyńsku. Podłożyli fajerwerki pod kukłę Vidala

Mieszkańcom miasta La Plata w Argentynie nie wystarczyło puszczanie fajerwerków. Na powitanie Nowego Roku zbudowali wielką kukłę Arturo Vidala oglądającego mundial 2018 przed telewizorem, po czym – zgodnie z tamtejszą, sylwestrową tradycją – podłożyli pod nią sztuczne ognie. W ten sposób chcieli dopiec zachodnim sąsiadom.
(fot. Twitter.com)

Mundialowy radar: końcówka roku u naszych rywali

Reprezentacja Chile w ostatnich latach dominowała w Ameryce Południowej, a w finałach Copa America 2016 i 2016 pokonywała Argentynę. Vidal, Alexis Sanchez i spółka nie awansowali jednak na mundial w Rosji, co ich sprawiło wielkom radość ich sąsiadom i rywalom. Niektórzy kibice Albicelestes postanowili wyrazić tę radość w kontrowersyjny sposób...

W liczącym ponad 750 tys. mieszkańców mieście La Plata ustawiono kilkumetrową kukłę chilijskiego pomocnika, który siedzi na fotelu i ogląda w telewizji tegoroczny mundial. Następnie, na oczach kilkuset mieszkańców dzielnicy Tolosa konstrukcję podpalono z użyciem sztucznych ogni. Rozradowani gapie śpiewali śpiewali przy tym argentyński hymn.

Dodajmy, że palenie kukieł to w tamtym regionie wieloletnia sylwestrowa tradycja. Argentyna zagra na mundialu w grupie D z Chorwacją, Islandią i Nigerią.

Po przegranych eliminacjach Vidal, w wieku zaledwie 30 lat, zakończył karierę w reprezentacji. Ogłosił to za pośrednictwem... Instagrama. Jego licznik w barwach La Roja stanął na 95 spotkaniach.

podobne informacje

Top 10 transmisji 2018 roku. Najwięcej widzów przyciągnęła Polska na MŚ 2018 [OGLĄDALNOŚĆ]

Nietypowa choinka Harry'ego Kane'a. Trofeum zamiast czubka

Plebiscyt FIFA. Deschamps: Griezmann zasługuje na wyróżnienie

Chorwat Ivan Strinic przerywa aktywność sportową. Powodem kłopoty z sercem