tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Radwańska – Townsend w TVP Sport i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

Taylor Townsend będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w 2. rundzie turnieju w Auckland. Początek spotkania około 8:45 rano w środę, transmisja w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Taylor Townsend i Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

TOP5 ZAGRAŃ RADWAŃSKIEJ W 2017 ROKU [WIDEO]

Amerykanka, swego czasu juniorka numer jeden na świecie, w rywalizacji z najlepszymi nie spełnia pokładanych w niej nadziei. W zeszłym roku startowała głównie w mniejszych turniejach, wygrywając zawody ITF w Sumter, Florence oraz Waco. W zmaganiach z cyklu WTA czy w Wielkich Szlemach już tak dobrze sobie nie radzi.

Dlaczego? Townsend, nazywana swego czasu przez ekspertów "nową Sereną Williams", największe problemy ma z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Eksperci nie mają złudzeń, że to właśnie nadprogramowe kilogramy blokują jej rozwój. W 2012 roku Amerykanka ubiegała się o dziką kartę do US Open, ale jej nie dostała.

WTA Auckland: A. Radwańska – B. Haddad-Maia (skrót) Szef Amerykańskiego Związku Tenisowego (USTA), Patrick McEnroe, tłumaczył, że na pierwszym miejscu jest jej zdrowie i dopóki zawodniczka nie schudnie, to nie może liczyć na specjalne traktowanie. Taka decyzja USTA spotkała się ze sporą krytyką, a związek zaatakowały takie zawodniczki jak Lindsay Davenport czy Martina Navratilova. Townsend w obronę wzięła także młodsza z sióstr Williams.

Moje ciało wygląda podobnie jak ciało Taylor, ale ja wygrywam więc nikomu moja sylwetka nie przeszkadza. To obrzydliwe, gdy ocenia się kogoś tylko po wyglądzie, kolorze skóry czy fryzurze – przyznała Serena.

Dla Townsend będzie to pierwsze spotkanie z Radwańską. W poprzednim sezonie Amerykanka zmierzyła się z Magdą Linette w 1. rundzie turnieju w Indian Wells, ale przegrała 4:6, 2:6.

Czy Agnieszka Radwańska pokona Taylor Townsend?
Czy Agnieszka Radwańska pokona Taylor Townsend?
  • 86.7%Tak
  • 13.3%Nie
Kapitalny lob Linette. Amerykanka bez szans
Townsend – Linette: znakomite minięcie Polki
Chorwacko-angielskie "rozmówki" Linette z trenerem
WTA Indian Wells, 1. runda: T.Townsend – M.Linette (mecz)

podobne informacje

Agnieszka Radwańska dostała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia od prezydenta Andrzeja Dudy

Agnieszka Radwańska odbierze odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

2018 rok w tenisie. Król Djoković, skandalistka Serena i pożegnanie Radwańskiej. Wyjątkowy sezon!

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej