tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger wściekły na angielskich sędziów. "Żaden nie pojedzie na MŚ"

Angielska federacja (FA) ogłosiła, że zajmie się zachowaniem Arsene'a Wengera po meczu z West Bromwich Albion. Szkoleniowiec Arsenalu wszedł wówczas do szatni sędziów.
Wenger już w trakcie meczu miał pretensje do Deana (Fot. Getty Images)

Media: Krychowiak bliski powrotu do Hiszpanii

Wenger był zdenerwowany na sędziego Mike'a Deana, ponieważ ten w końcówce niedzielnego meczu podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jay Rodriguez wykorzystał okazję i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

– Byłem bardzo rozaczrowany tym, co się stało. Co jeszcze bardziej frustrujące, tak samo było już w naszych meczach ze Stoke, Watfordem czy Manchesterem City – narzekał Francuz.

Zapytano go, czy rozmawiał z Deanem po ostatnim gwizdku. – Nie. Widział to, co chciał widzieć i teraz musimy to zaakceptować – tłumaczył. To o tyle ciekawe, że zdaniem FA Francuz wtargnął po meczu do szatni arbitrów. Ostro wypowiadał się także chwilę później na konferencji prasowej.

– Nic dziwnego, że żaden angielski sędzia nie pojedzie na mistrzostwa świata. Wiele lat temu walczyłem o to, by w Premier League byli zawodowi sędziowie. Nie widzę jednak żadnego postępu – uważa.

– Ale dla władz wszystko jest w porządku. Nie możemy powiedzieć słowa krytyki, bo arbitrzy są nietykalni. Taka jest prawda – boleje Wenger.

TOP 2017: najpopularniejsze wideo w serwisie SPORT.TVP.PL

podobne informacje

Działacze Bayernu chcą zmian. Arsene Wenger na horyzoncie

Negocjacje w... siłowni. "Wengera zawsze chciały dwa kluby"

Zlatan Ibrahimović blisko powrotu do Europy. "Chce mnie wiele klubów"

Gwiazda rozbudziła nadzieje. "Prędzej do Milanu trafię ja niż Arsene Wenger"