tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Allegri: Donnarumma w Juve? Mamy Szczęsnego...

W ostatnich miesiącach wiele mówiło się o odejściu Gianluigiego Donnarummy z AC Milan. Wśród klubów zainteresowanych bramkarzem wymieniano m.in. Juventus. Plotkom zaprzeczył trener mistrzów Włoch Massimiliano Allegri, który na konferencji prasowej komplementował Wojciecha Szczęsnego.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images)

Dybala dał wygraną Juve. Kolejny występ Szczęsnego

Donnarumma ma problemy w Milanie, gdzie niedawno był nawet obrażany przez kibiców własnego klubu. We Włoszech to właśnie w bramkarzu Rossonerich upatruje się następcy Gianluigiego Buffona w reprezentacji Włoch. Nie brakuje kibiców, którzy chcieliby zobaczyć go także w Juve.

Massimiliano Allegri (L) i Gianluigi Buffon (P) (fot. Getty Images) Od dawna powtarzam, że to Szczęsny zastąpi Buffona. Juventus dobrze poradził sobie z zadaniem pozyskania tak klasowego bramkarza na rok przed odejściem Gigiego – ocenił Allegri.

W ostatnich tygodniach więcej meczów rozgrywa Szczęsny, bo Buffon ma problemy z kontuzją. Bramkarz reprezentacji Polski wystąpił w tym sezonie już w jedenastu spotkaniach.

Jestem bardzo zadowolony z relacji pomiędzy Szczęsnym a Buffonem. Szanują się pod każdym względem, nie ma z tym kłopotów. Donnaruma jest młodym chłopakiem, który musi się rozwijać. Idzie własną ścieżką, a Juventus ma już zastępstwo dla Buffona – spuentował trener Juve.

Szczęsny: planujemy z Buffonem, kiedy zagram

podobne informacje

Złe wieści dla Szczęsnego. Buffon przekonywany do dalszej gry

Symulował chorobę, aby... zobaczyć mecz Juventusu

Kownacki w wielkim klubie? Poczyniono pierwsze kroki

Media: "Super Szczęsny", "Niesamowity refleks"