tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kadra trenuje w Pruszkowie. Chrapkowski nowym kapitanem

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozpoczęła we wtorek w Pruszkowie ostatnie krajowe zgrupowanie przed eliminacjami mistrzostw świata (12-14 stycznia). "Naszym zadaniem jest wygrać turniej prekwalifikakcyjny" – powiedział Piotr Chrapkowski.
Piotr Chrapkowski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Przybecki zdecydował. Znamy kadrę na turnieje w Hiszpanii i Portugalii

W zajęciach w hali Znicz uczestniczyło 19 zawodników, których nazwiska trener Piotr Przybecki ogłosił kilka godzin wcześniej.

Na pewno przy wyborze składu miałem wiele przemyśleń, ale też zmuszały do nich kontuzje zawodników. Długo musieliśmy czekać jak rozwinie się sytuacja zdrowotna Antoniego Łangowskiego i Rafała Przybylskiego. W przypadku pierwszego ryzyko było zbyt duże, by zabrać go na ten wyjazd. Natomiast Rafał już trenuje i widać, że robi postępy. Jest duża szansa, że będzie grał. O składzie decydowała dyspozycja zawodników, to jak się prezentowali na ostatnim turnieju w Gdańsku – powiedział PAP trener Przybecki.

Piotr Przybecki (Ś), fot. PAP/Bartłomiej Zborowski Wśród powołanych jest siedmiu graczy z lig zagranicznych. Występujący w SC Magdeburg Piotr Chrapkowski został nowym kapitanem drużyny.

To dla mnie zaszczyt, że powierzono mi tę funkcję. Dowiedziałem się o tym na turnieju w Gdańsku między świętami a Nowym Rokiem. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w tej dodatkowej dla mnie roli. Jedziemy do Hiszpanii i Portugalii z bardzo dobrym nastawieniem. Za nami całkiem solidna gra w ostatnim turnieju i sporo treningów, a równie wiele przed nami. Teraz musimy poprawić głównie elementy taktyczne. Zadaniem jest wygrać turniej prekwalifikacyjny – powiedział 29-letni lewy rozgrywający.

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski Najbardziej doświadczonym graczem w kadrze jest odpowiedzialny również za szkolenie bramkarzy Sławomir Szmal. – Najważniejsze jest, żeby w Portugalii zagrali wszyscy najlepsi. Niedawno w Gdańsku świetnie spisali się Piotr Wyszomirski i Adam Morawski. Do nich należy przyszłość w polskiej bramce. To jest zupełnie nowa reprezentacja, z nowym trenerem i nowymi wyzwaniami. Ci zawodnicy w większości zaczynają tak naprawdę swoją drogę, od najniższego poziomu – preeliminacji. Muszą walczyć, żeby zakwalifikować się do najważniejszych turniejów – mistrzostw świata i Europy, a nie jest to takie łatwe – ocenił 39-letni bramkarz PGE VIVE Kielce.

Biało-czerwoni podczas krótkiego zgrupowania w Pruszkowie odbędą trzy treningi. W czwartek wczesnym rankiem odlecą do Hiszpanii - tam w dniach 5-7 stycznia wezmą udział w Pontevedrze i Vigo w Memoriale Domingo Barcenasa. Transmisje ze zmagań w TVP Sport, sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej.

Mecze w Hiszpanii – kolejno z Argentyną, Białorusią i gospodarzami – będą ostatnim testem przed turniejem prekwalifikacyjnym do mistrzostw świata 2019, który odbędzie się w Povoa de Varzim w Portugalii.

Rywalami biało-czerwonych w walce o awans do kolejnej fazy będą Kosowo (12.01), Cypr (13.01) i na zakończenie Portugalia (14.01).

Do następnej rundy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. Organizatorami finałów mistrzostw świata w styczniu 2019 roku będą wspólnie Dania i Niemcy.

Plan styczniowych transmisji:

fot. TVP
Piotr Przybecki: chciałbym, żeby obrona była naszym znakiem firmowym
Piotr Chrapkowski: musimy wygrać turniej w Portugalii

podobne informacje

Tałant Dujszebajew, trener PGE VIVE Kielce: nasz cel? Popełniać błędy

MŚ U18: przerwana passa szczypiornistek

Liga Mistrzów: PGE VIVE w grupie "śmierci" z Montpellier i Barceloną

Liga Mistrzyń: Perła Lublin rozpocznie od kwalifikacji