tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Javier Hernandez: ćwierćfinał mundialu to cel minimum

Piłkarz reprezentacji Meksyku Javier Hernandez powiedział, że celem jego zespołu w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji nie będzie tylko ćwierćfinał. "Nie chcemy ograniczać naszych ambicji" – podkreślił napastnik West Ham United.
Javier Hernandez (fot. Getty Images)

Messi: nie jestem idealny. Muszę pracować nad...

29-letni napastnik podsumował miniony rok.

To był dla mnie niewiarygodny rok. Nie tylko jeżeli chodzi o piłkę nożną, ale również o życie osobiste. Wszystko ułożyło się całkiem nieźle i jestem szczęśliwy. Może ostatnie dwa miesiące były trudniejsze, bo leczyłem kontuzję i nie byłem zaangażowany w grę, tak jak bym tego chciał. Jednak generalnie to udany rok, ale mam nadzieję, że 2018 będzie jeszcze lepszy – podsumował Hernandez, w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie West Ham United.

Z powodu kontuzji zabrakło go w Gdańsku w listopadowym, towarzyskim meczu, który reprezentacja Polski przegrała 0:1.

Belgia - Meksyk (fot. Getty Images) Meksyk poprawił swoją grę jako drużyna, a ja osobiście zrobiłem dobre wrażenie na całym świecie – dodał.

Na mistrzostwach świata w Rosji Meksykanie zagrają w grupie F z Niemcami, Koreą Południową i Szwecją.

To będzie wspaniały turniej. Mieliśmy ciekawe losowanie i zapowiada się ciężka walka w fazie grupowej. Nie można powiedzieć, kto z tej grupy awansuje. Faworytem oczywiście są Niemcy jako mistrzowie świata, ale trzy pozostałe drużyny będą robiły wszystko, aby również przejść do kolejnego etapu – ocenił napastnik WHU.

Dodał, że jego reprezentacja nie ma określonego celu na tegorocznym mundialu.

Panama - Meksyk, eliminacje do MŚ 2018 (Fot. Getty Images) Celujemy nie tylko w ćwierćfinał. Nie chcemy ograniczać naszych ambicji. Chcemy osiągnąć jak najwięcej, bo zdajemy sobie sprawę, że mamy duży potencjał. Na turnieju każdy zespół ma szanse, a my chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby osiągnąć finał, lub nawet zdobyć mistrzostwo świata – zadeklarował Hernandez.

Turniej w Rosji, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca – 15 lipca. Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja – Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał. Przeciwnikami polskich piłkarzy w grupie H mundialu będą Kolumbia, Senegal i Japonia.

Nakamura, Valderrama, Diouf... Legendy naszych rywali
Odliczanie do mundialu: MŚ w 1974 roku – sukces polskiego futbolu
Senegal – sprawca niespodzianki na MŚ 2002
Odliczanie do mundialu. Rekordziści z Kolumbii