1/8 finału
Centre Court, Shenzhen Longgang Tennis Center
Chiny

Shenzhen: Halep nadal liderką rankingu WTA

Simona Halep pokonała Ying-Ying Duan 3:6, 6:1, 6:2 w drugiej rundzie turnieju WTA w Shenzhen. Rumunka pozostanie liderką rankingu w kolejnym notowaniu. Będzie też rozstawiona z "jedynką" w wielkoszlemowym Australian Open. Transmisje z imprez WTA w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL.
Mistrzowska obrona Halep. Rywalka zdezorientowana
Simona Halep (fot. Getty)

"Powinna wygrać Wielkiego Szlema". "Forbes" docenił Radwańską

Zwycięstwo nie przyszło liderce światowego rankingu łatwo. Chinka świetnie grała w pierwszym secie i rozrzucała Halep po korcie. Po przegraniu pierwszej partii inicjatywę na korcie przejęła Rumunka. Duan popełniała sporo niewymuszonych błędów i w dwóch setach wygrała zaledwie trzy gemy.

26-latka z Konstancy nie jest zależna od Caroline Wozniacki, która awansowała do ćwierćrfinału w Auckland. Gdyby Halep przegrała z Duan, musiałaby liczyć, że Dunka nie wygra całego turnieju.

Kolejną rywalką Rumunki będzie Aryna Sabalenka. Białorusinka to bardzo utalentowana zawodniczka, która ma na rozkładzie kilka zawodniczek z pierwszej setki rankingu. W ubiegłym sezonie zagrała w finale w Tianjin, ale musiała uznać wyższość Marii Szarapowej.

WTA, Auckland, 2. runda: A. Radwańska – T. Townsend (skrót)
Radwańska: zrobię wszystko, by wrócić do czołowej "10"