0
2
3

Derby Londynu... dla Manchesterów

To była Premier League w najlepszym wydaniu. Niesamowite tempo, mnóstwo okazji, gole, piękne parady bramkarzy i kontrowersje. Chelsea była o trzy minuty od zwycięstwa na Emirates Stadium, ale gol Hectora Bellerina wprawił w radość kibiców Arsenalu i... klubów z Manchesteru.
Jack Wilshere i Eden Hazard (fot. Getty Images)

ANTYBOHATER MECZU: Alvaro Morata

To co wyprawiał na Emirates Hiszpan, Robert Lewandowski określiłby jako "Le cabaret". Morata marnował sytuację za sytuacją, a przy golu pomógł... Arsenalowi. Kibice Chelsea długo mu tego nie zapomną.

JAK PADŁY BRAMKI?

63' (1:0) Przed polem karnym Chelsea znalazł się... Alvaro Morata. Hiszpan niefortunnie odbił piłkę pod nogi Jacka Wilshere'a, który posłał prawdziwą "petardę" w okienko.
67' (1:1) Sprawy w swoje ręce wziął Eden Hazard. Belg zakręcił Hectorem Bellerinem i gdy tylko poczuł "kontakt" runął na murawę. Sędzia odgwizdał wątpliwy rzut karny, którego sam Hazard zamienił na gola.
84' (1:2) Davide Zappacosta ośmieszył na skrzydle Ainsleya Maitlanda-Nilesa i ostro zagrał w pole karne. Tam w rolę snajpera wcielił się Marcos Alonso i płaskim strzałem z siedmiu metrów pokonał Petra Cecha.
90+1' (2:2) Ostatnia szarża Arsenalu i cudowny strzał Hectora Bellerina. Hiszpan dopadł do piłki wybitej przez obrońców i wolejem nie dał szans bramkarzowi Chelsea.

TO MOGŁY BYĆ GOLE

14' Alvaro Morata wybiegł sam na sam z Petrem Cechem. Hiszpan szukał długiego rogu i fatalnie przestrzelił.
17' Akcja "made in Arsenal". Piłka niczym w grze komputerowej wędrowała od nogi do nogi aż trafiła do Alexisa Sancheza. Chilijczyk strzelił w krótki róg, a piłka odbiła się od słupka po czym... odbiła się od drugiego słupka i trafiła do rąk Thibaut Courtois.
23' Tym razem w polu karnym dobrze znalazł się Alexandre Lacazette. Francuz ładnie się obrócił z "obrońcą na plecach" i płasko strzelił. Czujnością jednak wykazał się Courtois
38' Mesut Oezil mocno kopnął zza pola karnego, jednak minimalnie obok bramki Chelsea
39' Rzut wolny z 17 metrów, delikatnie z prawej strony pola karnego. Do piłki podszedł lewonożny Marcos Alonso i posłał piłkę minimalnie ponad poprzeczką
45+1' Eden Hazard idealnie złamał akcję do środka i pięknie piętą wystawił piłkę Cescowi Fabregasowi. Hiszpan posłał jednak ponad bramką.
52' Lacazette po rykoszecie znalazł się w idealnej sytuacji. Francuz strzelił jednak w dobrze skracającego kąt Courtois.
70' Morata znowu w roli głównej. Hiszpan świetnie przepchnął Caluma Chambersa i próbował "wcinki" niczym Tomasz Frankowski. Polak robił to zdecydowanie lepiej, piłka po kopnięciu byłego napastnika Realu minęła bramkę.
90+2' Znowu Morata... i znowu klops! Hiszpan miał piłkę meczową, ale trafił w idealnej sytuacji wprost w Cecha. Dobitka Zappacosty odbiła się od poprzeczki.