tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

BBC: Williams nie dla Kubicy. Wybrali innego

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy kierowcę, który w przyszłym roku będzie jeździł w Williamsie. Brytyjski serwis internetowy BBC.COM napisał, że team Formuły 1, który rozstaje się z Felipe Massą, finalizuje kontrakt na sezon 2018 z Rosjaninem Siergiejem Sirotkinem. Obecnie trwają ostatnie rozmowy.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Małysz: Dakar oddalił się, ale pozostał w marzeniach

Ekspert serwisu zajmujący się wyścigami samochodowymi Andrew Benson uważa, że zespół z Grove nie kierował się tylko względami finansowymi, ale także wynikami jakie obaj główni pretendenci do fotela w bolidzie teamu Williams – Sirotkin i Robert Kubica uzyskali podczas ostatnich testów po sezonie w Abu Zabi.

Pięć najważniejszych momentów w karierze Roberta Kubicy Benson twierdzi, że 22-letni Rosjanin, który ma o wiele większe zaplecze finansowe niż Polak, w Abu Zabi był szybszy. I to właśnie miało zdecydować o zatrudnieniu Rosjanina.

Sirotkin popierany przez potężne rosyjskie koncerny naftowe zgromadził budżet wynoszący około 15 mln euro, gdy Kubica był w stanie zaoferować o połowę mniej.

Partnerem Rosjanina w ekipie Williams będzie 19-letni Kanadyjczyk Lance Stroll, który debiutował w F1 w sezonie 2017. Sirotkin w wyścigach F1 jeszcze nigdy nie jeździł.

Na razie nie wiadomo, kiedy brytyjski team oficjalnie ogłosi skład na sezon 2018. Dobrze poinformowane źródła przewidują, że nastąpi to najwcześniej w połowie stycznia. Do tego czasu mają zostać załatwione wszystkie formalności i podpisany kontrakt.

Sirotkin w zespole zastąpi Felipe Massę, który po sezonie 2017 definitywnie zakończył – jak sam twierdzi – karierę w F1. Brazylijczyk jednak zapowiada, że nie zerwie całkowicie kontaktu ze sportem, nieoficjalnie wiadomo, że jest zainteresowany startami w Formule E.

Gotowi na wielką rywalizację. Czas na Rajd Dakar!
Szlachetny gest polskich motocyklistów. Pomogli ubogim w Limie
Awaria przed startem. Mechanicy Przygońskiego mają pełne ręce roboty
Przygoński: "Lewy" w Dakarze? Potrzebowałby dobrego pilota

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica