Ian Cole 55'31''
Justin Schultz 53'28''
Tristan Jarry

NHL: triumf mistrzów w Nowym Yorku. Genialny Crosby

Mecze sąsiadów w tabeli zawsze dostarczają wiele emocji. Tym razem nie było inaczej, choć to aktualni mistrzowie NHL wyszli z konfrontacji zwycięsko. Pittsburgh Penguins pokonali New York Islanders 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) w Barclays Center. Cztery punkty w spotkaniu (jeden gol i trzy asysty) zdobył Sidney Crosby.
Hokej, NHL: New York Islanders – Pittsburgh Penguins (skrót)
zzz

Po słabych seriach meczowych obie drużyny były zdeterminowane, by odnieść zwycięstwo. Jednak ich ambicja w pierwszej tercji nie przełożyła się na gole.

W przerwie po bezbramkowej pierwszej odsłonie w szatni Pingwinów musiało powiać arktycznym chłodem, bo zespół w z Pittsburgha wystartował w kolejnej części meczu z dużym animuszem. Już 40 sekund po jej rozpoczęciu Daniel Sprong pokonał bramkarza gospodarzy, strzelając swojego pierwszego gola w sezonie. Na drugą bramkę gracze prowadzeni przez Mike'a Sullivana nie kazali kibicom długo czekać. Hokeiści z Pittsburgha wykorzystali swoją specjalność zakładu, czyli grę w przewadze i po precyzyjnym rozegraniu hokejowego "zamka" z Crosbym i Philem Kesselem do siatki trafił Jewgienij Małkin.

Crosby grał po raz kolejny w karierze świetne zawody. Dobry występ przypieczętował golem, który podwyższył przewagę gości. Brał też udział przy rozegraniu akcji, po której padła bramka na 4:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sprong, którego można bez ryzyka nazwać bohaterem meczu. Wyspiarze nie byli w stanie odpowiedzieć nawet golem honorowym.