tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Słynny wioślarz mistrzem Nowej Zelandii w... kolarstwie

Złoty medalista olimpijski z Londynu i Rio de Janeiro w wioślarstwie Hamish Bond po zaledwie roku treningów został kolarskim mistrzem Nowej Zelandii w jeździe indywidualnej na czas. Celem 31-letniego zawodnika jest start w igrzyskach w Tokio w 2020 roku właśnie w kolarstwie.
Hamish Bond (Fot. Getty Images)

Pięcioro Polaków wśród najlepszych kolarzy świata

40 kilometrową trasę w Napier na nowozelandzkiej Wyspie Północnej pokonał w 50 minut i 50 sekund i następnego zawodnika Michaela Vinka wyprzedził o prawie półtorej minuty.

Najbliższym sprawdzianem Bonda w nowej dyscyplinie ma być udział w 21. Igrzyskach Wspólnoty Narodów, które odbędą się w kwietniu w Gold Coast w australijskim stanie Queensland.

Był także w składzie reprezentacji Nowej Zelandii na MŚ w kolarstwie w norweskim Bergen w 2017 roku.

Oprócz złotych medali olimpijskich z 2012 i 2016 roku w dwójce bez sternika z Ericem Murrayem, Bond ma w dorobku aż osiem tytułów mistrza świata (2007-2015). Z Murrayem sięgnął po sześć krążków z rzędu z najcenniejszego kruszcu. Byli niepokonani w 69 startach.

Kiedy po igrzyskach w Rio de Janeiro Murray zakończył karierę, Bond postanowił spróbować sił w swojej drugiej ulubionej dyscyplinie – kolarstwie.