Zbiórki defensywne
35
36

Osiem punktów Gortata. Nieduża wygrana Wizards

Marcin Gortat zdobył osiem punktów, a jego Washington Wizards pokonali na wyjeździe Memphis Grizzlies 102:100. Koszykarze ze stolicy USA w obecnym sezonie ligi NBA mają 23 zwycięstwa i 16 porażek. W Konferencji Wschodniej zajmują czwarte miejsce.
Marcin Gortat (fot. Getty Images)

Finisz Gortata w NBA? "Będzie... statecznym biznesmenem"

Gortat po świetnym występie w środę, kiedy zdobył 21 punktów, tym razem nie był tak skuteczny. Na parkiecie przebywał 27 minut i trafił trzy z 12 rzutów z gry oraz dwa z czterech wolnych. Jego konto uzupełnia pięć zbiórek, dwa bloki, jedna asysta i pięć fauli.

Ostatnia kwarta zaczynała się przy 15-punktowym prowadzeniu Wizards, ale ostatecznie o zwycięstwo musieli walczyć do samego końca. W czwartej części gry goście trafili tylko dwa z 16 rzutów z gry i gdy na zegarze pozostawało 17 sekund, ich przewaga wynosiła zaledwie punkt. Wygraną zapewniły im skutecznie wykonywane rzuty wolne.

Do triumfu poprowadzili ich Bradley Beal i John Wall. Pierwszy zdobył 34 punkty, a Wall dodał 25 pkt i dziewięć asyst. W drużynie Grizzlies na wyróżnienie zasługują Tyreke Evans (26 pkt) i Hiszpan Marc Gasol (17 pkt i 11 zbiórek).

Jimmy Butler (L) i Marcus Smart (fot. Getty Images) Czarodzieje wygrali sześć z ostatnich siedmiu meczów, w tym z mocnymi drużynami Boston Celtics i Houston Rockets. Kolejny rozegrają już w sobotę – u siebie z Milwaukee Bucks, którzy mają bilans 20 zwycięstw i 17 porażek.

W Konferencji Wschodniej wciąż prowadzą Celtics (32-10). W piątek, u siebie pokonali ekipę Minnesota Timberwolves 91:84, a najskuteczniejszy w ich szeregach był rezerwowy Marcus Smart, który zdobył 18 pkt. Kyrie Irving dołożył 16 pkt, dziewięć zbiórek i osiem asyst.

Leśnym Wilkom nie wystarczyła świetna gra Karla-Anthony'ego Townsa. 22-letni środkowy uzyskał 25 pkt i 22 zbiórki.

Na Zachodzie i zarazem w całej lidze najlepsza jest drużyna Golden State Warriors (31-8). Broniący tytułu Wojownicy minionej nocy odpoczywali.

Cierpliwość Marcina Gortata u granic. Co dalej z jego karierą?