tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piszczek talizmanem BVB. "Zespół nie jest zależny ode mnie"

Borussia Dortmund przygotowuje się do rundy wiosennej Bundesligi w Marbelli na południu Hiszpanii. Z zespołem trenuje Łukasz Piszczek, który wrócił do pełni sprawności po kontuzji. – Czeka nas dużo pracy w defensywie – powiedział polski obrońca, który w tym sezonie jest talizmanem BVB.
Łukasz Piszczek i Shinji Kagawa (fot. Getty Images)

Balotelli rywalem Milika? Włoch na celowniku Napoli

Doświadczony defensor doznał kontuzji w meczu reprezentacji z Czarnogórą (4:2) w ramach eliminacji mistrzostw świata. Do tego momentu Borussia spisywała się świetnie w Bundeslidze – wygrała sześć razy i raz zremisowała.

Absencja Piszczka zbiegła się z wielką obniżką formy zespołu z Dortmundu, który nie potrafił wygrać kolejnych... ośmiu spotkań. Dla niemieckich dziennikarzy to nie przypadek.

Łukasz Piszczek (fot. Getty Images) Nie sądzę, żeby zespół był zależny ode mnie – upierał się Piszczek. – W tym czasie zbiegło się kilka czynników, które zdecydowały o słabszych wynikach. Przede wszystkim nie mieliśmy tyle szczęścia. Kontuzje też miały duży wpływ – dodał.

W trudnym okresie klub rozstał się z trenerem Peterem Boszem. W jego miejsce zatrudniono Petera Stoegera. – Teraz dużo pracujemy nad grą w obronie. Kładziemy też nacisk na szybkie przejście do ataku – zdradził Polak.

Nie licząc Marcela Schmelzera i Romana Weidenfellera nasz zawodnik ma najdłuższy staż w zespole. Jego kontrakt wygasa w 2019 roku, ale nie ukrywa, że chciałby go przedłużyć. – Chciałbym grać w BVB o rok dłużej. Jeśli klub ma takie samy plany, to na pewno dojdziemy do porozumienia – zakończył 32-letni obrońca.

podobne informacje

Liga Mistrzów: Łukasz Piszczek nie poleci z Borussią Dortmund na mecz z AS Monaco

Revierderby dla Borussii, udany mecz Łukasza Piszczka

Liga niemiecka: Łukasz Piszczek w jedenastce kolejki "Kickera"

Wyjątkowy mecz Łukasza Piszczka. "Jestem z tego dumny"