1
3
3

Porażka Sampdorii. Gol Kownackiego nie pomógł

Benevento pokonało u siebie Sampdorię 3:2 (0:1) w spotkaniu 20. kolejki Serie A. W drugiej połowie na boisku pojawili się Karol Linetty oraz Dawid Kownacki, który strzelił gola. To jego trzecie ligowe trafienie w sezonie.
Dawid Kownacki (fot. Getty Images)

Balotelli rywalem Milika? Włoch na celowniku Napoli

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Fabio Quagliarella kopnął na bramkę. Vid Belec odbił piłkę, ale doszedł do niej Gianluca Caprari, który strzelił gola. Linetty w 59. minucie zmienił Dennisa Praeta, a osiem minut później Kownacki zastąpił Caprariego.

Kolejne fragmenty spotkania należały do Benevento. W 69. minucie wyrównał Massimo Coda. W 83. minucie czerwoną kartkę dostał Jacopo Sala, a minutę potem Coda dał swojemu zespołowi prowadzenie. Trzecie trafienie dla gospodarzy zaliczył Enrico Brignola. W dodatkowym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Kownacki. Dostał podanie od Linettego, wbiegł w pole karne i – mimo obecności obrońców – zdobył bramkę.

Bartosz Salamon (L) i Ciro Immobile (P) (fot. Getty Images) Spal przegrało u siebie z Lazio Rzym 2:5 (2:4). "Katem" zespołu Bartosza Salamona został Ciro Immobile, który zdobył aż cztery bramki. Przy dwóch z tych trafień lepiej mógł zachować się Polak. Salamon nie popisał się także przy pierwszym golu dla gości, gdy wspólnie z kolegami został ograny przez Luisa Alberto. Na drugą połowę polski obrońca już nie wyszedł.

Napoli pokonało u siebie Hellas Verona 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Kalidu Koulibaly oraz Jose Callejon. W 76. minucie na boisko wszedł Piotr Zieliński, który zmienił Marka Hamsika.

Kownacki: zagrać u boku "Lewego" na MŚ? Spełnienie marzeń