0:2 1:1 0:2
7.01.2018, 13:15
Polska Hokej Liga, 2017/2018, 29. kolejka

MH Automatyka – GKS Katowice 1:5: katowiczanie wskoczyli na pudło

W 26. kolejce Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał na wyjeździe MH Automatykę Stoczniowiec 2014 Gdańsk 5:1. Goście dzięki wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli.
PHL: MH Automatyka Gdańsk – Tauron GKS Katowice. Zobacz bramki!
Jakub Grof (Fot. TVP Sport)

Hokejowy styczeń w TVP Sport. Sprawdź plan transmisji

Katowiczanie na dwubramkową przewagę wyszli w połowie pierwszej tercji. Najpierw grę w przewadze wykorzystał Dusan Devecka, a po dwóch minutach karnego wykończył Bartosz Fraszko.

Nadzieje gospodarzy odżyły na początku drugiej tercji. Tym razem to oni wykorzystali grę w przewadze, a dokładnie zrobił to Josef Vitek. Na sekundę przed syreną kolejną bramkę dla GKS zdobył Jakub Grof.

W końcówce meczu próbująca gonić wynik Automatyka zdjęła bramkarza, co dwukrotnie się na niej zemściło. Do pustej bramki trafiali Jesse Rohtla i Dawid Majoch.

PHL: MH Automatyka Gdańsk – Tauron GKS Katowice (mecz)