tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bolt zagra z... Piszczkiem. W marcu pierwsze treningi

Usain Bolt już kilkukrotnie zapowiadał, że po zakończeniu kariery na bieżni spróbuje sił w piłce nożnej. Wydaje się, że Jamajczyk jest wreszcie w trakcie realizacji planów. – W marcu rozpoczynam treningi – zadeklarował.
Usain Bolt (fot. Getty Images)

Media: Aubameyang latem przejdze do Chin

Bolt to wybitny lekkoatleta, ośmiokrotny mistrz olimpijski i aż jedenastokrotny mistrz świata. 31-latek osiągnął w swojej dyscyplinie praktycznie wszystko co możliwe, więc teraz postanowił sprawdzić się na boisku.

Mógłbym spokojnie grać w Ligue 2 – przyznał kiedyś w rozmowie z dziennikiem "So Foot", ale jak widać plany są znacznie ambitniejsze. Bolt ma bowiem już w marcu zameldować się w Dortmundzie i rozpocząć treningi z miejscową Borussią.

Zacznę od testów w klubie i dopiero wtedy okaże się, czy sobie poradzę. Jeśli usłyszę, że jestem za słaby, to po prostu zacznę intensywnie pracować i spróbuję za jakiś czas – stwierdził.

Wygląda więc na to, że 31-latek rzeczywiście wierzy w to, że już wkrótce dołączy do zespołu. Borussia zyskałaby tym samym piekielnie szybkiego zawodnika, a Łukasz Piszczek – nowego kolegę.

Bolt będzie trenował z Borussią. "Jeśli nie będę wśród 50 najlepszych na świecie..."