tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tyson Fury podał datę powrotu. "Król Cyganów" wraca do formy

Były mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury złożył kolejną deklarację. "Król Cyganów" poinformował, kiedy wróci na ring. Cel jest jeden - odzyskać pas mistrza świata.
Tyson Fury (FOT. GETTY IMAGES)

Wszystkiego spektakularnego. Pięściarskie życzenia na 2018 rok

Zmienny jak pogoda Tyson Fury jakiś czas temu zapowiedział, iż wróci na ring, a jego przeznaczeniem jest odzyskanie tytułu mistrza świata wszechwag. Zmagał się z depresją, uzależnieniem od alkoholu i kokainy, ale te demony mają być już za nim. "Król Cyganów" w pewnym momencie ważył aż 150 kg, ale teraz donosi, iż wziął się mocno do pracy i wraca do sportowej dyspozycji. I poinformował za pośrednictwem Twittera o powrocie pod koniec kwietnia.

W życiu 29-latka dużo się zmieniło. Olbrzym z Wilmslow postanowił związać się z nową grupą promotorską i podpisał kontrakt ze stajnią MTK Global. W grupie "Mack The Knife" jest m.in. jego bratanek Hughie Fury, medalista olimpijski David Price i były mistrz świata Carl Frampton.

Dawny czempion ostatni raz między linami był 28 listopada 2015. Wtedy sensacyjnie pokonał Władimira Kliczkę i odebrał Ukraińcowi pasy mistrzowskie federacji IBF, IBO, WBA i WBO. Do głośnego rewanżu ostatecznie nie doszło. Pięściarz zapowiedział, że ponownie wejdzie na szczyt, a prawdziwym hitem miałby być potencjalny pojedynek z Anthonym Joshuą – panującym królem nokautu.

podobne informacje

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Nokaut, problem, marihuana. Pod okiem Mayweathera chce zbić Polaka

Sprint na Giewont, dieta cud i nokaut–błysk. "Wątróbka" podbije Zakopane

Amerykański okręt może zaatakować "Diablo" po raz trzeci