tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Superliga: PGE VIVE Kielce wznowiło treningi

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Na pierwszych zajęciach trener Tałant Dujszebajew miał do dyspozycji dziewięciu zawodników.
Witalij Titow (L) i Mateusz Seroka (P) oraz Julen Aginagalde (C), fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Polscy szczypiorniści odegrali kultowe sceny z "Kilera". Dają radę!

Mistrzowie Polski przygotowania zainaugurowali bez sześciu szczypiornistów (Darko Djukic, Manuel Strlek, Marko Mamic, Alex Dujshebaev, Julen Aginagalde i Blaz Janc), przygotowujących się z reprezentacjami swoich krajów do mistrzostw Europy, które 12 stycznia rozpoczynają się w Chorwacji.

Zabrakło także Sławomira Szmala, który jest w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Biało-czerwoni od piątku do niedzieli grać będą w Portugalii w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata. Słoweniec Uros Zorman dostał zgodę na późniejsze dołączenie do zespołu.

Uros bardzo dużo zrobił dla naszej drużyny. Jutro ma urodziny, pobędzie trochę dłużej z rodziną, a od przyszłego tygodnia będzie już trenował z zespołem – powiedział Dujszebajew.

Fot. twitter.com/kielcehandball

Na pierwszych zajęciach pojawił się natomiast Filip Ivic. Chorwacki bramkarz wypadł z kadry swojego kraju ze względu na przeciążenie kontuzjowanego cztery miesiące temu kolana. – Reprezentacja bardzo ciężko trenowała trzy razy dziennie, dla mnie to było trochę za dużo. Z kolanem jest już jednak wszystko w porządku. Mogę normalnie trenować na siłowni, biegać, tylko na razie nie jeżdżę jeszcze na rowerze. Ale wszystko idzie w dobrym kierunku, wracam do zdrowia i pełnej dyspozycji – zapewnił Ivic.

Przez najbliższe dwa tygodnie VIVE będzie trenowało dwa razy dziennie: przed południem zajęcia biegowe i na siłowni, a wieczorem w hali. – Przed nami trudny okres, ale musimy go przejść. Po kilku dniach kumuluje się to zmęczenie i jest coraz ciężej. Ale to przygotowanie fizyczne jest niezbędne, aby jak najlepiej przygotować się do wyzwań, które nas czekają w drugiej części sezonu – podkreślił rozgrywający Mariusz Jurkiewicz.

Mieliśmy co prawda trzy tygodnie przerwy, ale nie siedzieliśmy bezczynnie. Każdy biegał, wykonywał jakieś ćwiczenia, aby nie wypaść z rytmu. Teraz rozpoczynamy ciężkie treningi. Czasu jest niewiele, bo już na nieco ponad dwa tygodnie czeka nas pierwszy mecz – dodał kapitan zespołu Michał Jurecki.

Pierwszy ligowy mecz kielczanie rozegrają 24 stycznia na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Rozgrywki Ligi Mistrzów VIVE wznowi 11 lutego także wyjazdowym pojedynkiem z niemieckim Flensburgiem.

Tałant Dujszebajew: Vive będzie w trójce najlepszych klubów

podobne informacje

Superliga tenisistów stołowych: najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu wraca do PKS Kolping Frac Jarosław

Superliga tenisistów stołowych: Dartom Bogoria wraca na prowadzenie

Prezydent UEFA odniósł się do Superligi. "Musimy myśleć o Polsce"

Superliga Chin: klub Mierzejewskiego spada z ligi, a miał grać w pucharach