Piszczek wrócił do gry i od razu strzelił gola

Łukasz Piszczek pojawił się na boisku po raz pierwszy od końca września i strzelił gola na 1:1 w sparingu Borussii Dortmund z belgijskim SV Zulte Waregem. Zespół Polaka wygrał 3:2 (2:2), a dwie pozostałe bramki zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.
Łukasz Piszczek (L), Nuri Sahin (Ś) i Omer Toprak (fot. Getty)

Bolt zagra w Borussii?! W marcu pierwsze treningi

Dla Piszczka, który został zmieniony w przerwie przez Jeremy'ego Toljana, był to pierwszy występ od października, kiedy to w meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą doznał urazu prawego kolana. Polak pokonał bramkarza Zulte w 28. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W rundzie jesiennej Bundesligi Polak rozegrał tylko siedem spotkań ligowych, a pod jego nieobecność drużyna miała ogromne problemy z wygrywaniem. W 10 meczach dortmundczycy zwyciężyli tylko dwa razy – najpierw 2:0 z Mainz, a potem 2:1 z Hoffenheim. W efekcie zwolniono trenera Petera Bosza, a zastąpił go Peter Stoeger.

W Marbelli piłkarze Zulte Waregem dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale Niemcy za każdym razem wyrównywali, a po przerwie zwycięską bramkę zdobył Aubameyang. To był ostatni sprawdzian BVB przed rundą rewanżową. We wtorek wrócą do kraju, a 14 stycznia, w 18. kolejce podejmą Wolfsburga Jakuba Błaszczykowskiego.

Poniedziałek był udanym dniem dla polskich obrońców. Również w Hiszpanii, również z rywalem z Belgii zmierzył się VfB Stuttgart, a pierwszego gola w meczu wygranym 5:2 strzelił Marcin Kamiński.