tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pretensje Ribery’ego. "Ronaldo ukradł moją Złotą Piłkę"

Franck Ribery najlepsze lata ma już za sobą. Czołowy niegdyś piłkarz świata największą szansę na zdobycie Złotej Piłki miał w 2013 roku. Wówczas walnie przyczynił się do zdobycia potrójnej korony przez Bayern Monachium. Nagroda trafiła jednak do Cristiano Ronaldo. – Wygrałem wszystkie trofea, nie mogłem zrobić nic więcej – przyznał rozżalony Francuz.
Franck Ribery i Cristiano Ronaldo (fot. Getty)

Lewandowski doceniony przez piłkarzy Bundesligi

– Czułem się tak, jakby ktoś mi tę nagrodę skradł. Nie da się porównać moich ówczesnych osiągnięć z osiągnięciami innych piłkarzy. To była niesprawiedliwość – powiedział.

Chemnitzer – Bayern 0:4: gol Ribery'ego z wolnego Skrzydłowy narzekał na brak wsparcia ze strony rodaków. – Nie miałem za sobą mojego kraju. Wielokrotnie słyszałem Francuzów mówiących, że to Cristiano powinien wygrać. Czy Portugalczycy chcieliby jako zwycięzcę mnie lub Leo Messiego? Oczywiście, że nie – dodał.

Powiedział również, że czuł się kozłem ofiarnym po pamiętnej kompromitacji reprezentacji Francji podczas mundialu w RPA w 2010 roku. Zespół nie wyszedł z grupy, a świat obiegły obrazki ze strajku piłkarzy wobec decyzji selekcjonera Raymonda Domenecha.

W sezonie 2012/2013, o którym mowa, Ribery wystąpił w 43 meczach Bayernu, w których strzelił 11 goli i zaliczył 23 asysty. W finale Ligi Mistrzów jego zespół pokonał na Wembley Borussię Dortmund 2:1.

W plebiscycie Złotej Piłki wyprzedził go nie tylko Ronaldo, ale i Messi. Uzyskał 23,36 proc. głosów, o ponad 4,5 punktów procentowych mniej od zwycięzcy.

W trwających rozgrywkach wybiegł na boisko w czternastu spotkaniach, zdobywając jedną bramkę i asystując również przy jednej.

Puchar Niemiec: znamy pary ćwierćfinałowe. Bayern z trzecioligowcem

Żartowniś Ribery. Przed golem... rozwiązał sędzi buta!

podobne informacje

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]

Bayern Monachium planuje letnią rewolucję. Do wydania... 200 milionów

Zalegające śmieci i smród. Franck Ribery lekceważy skargi

Franck Ribery okazał skruchę. Francuz przeprosił za pobicie po meczu