:
2
0:1 2:2
60'Cristian Lopez
63'Souleymane Diarra
100'Cristian Lopez

Lens z wielkim trudem pokonało trzecioligowca

RC Lens pokonało dopiero po dogrywce US Boulogne 3:2 (0:1, 2:2) w meczu 1/32 finału Pucharu Francji. Było to ostatnie spotkanie tej fazy. Rozgrywki pokazuje TVP Sport.
(fot. TVP)

Kolejny koncert PSG. Gole jak z podwórka

Gospodarze poniedziałkowego spotkania zajmują 15. miejsce wśród 20 zespołów Ligue 2. Ich rywale są w strefie spadkowej Ligue National, trzeciego poziomu rozgrywek. Spotkanie tych zespołów przyniosło jednak dużo emocji licznie zgromadzonym kibicom na Stade Felix-Bollaert.

W pierwszej połowie nie było widać po Boulogne, że gra w niższej lidze niż rywal. Drużyna prezentowała wysoki poziom koncentracji i ambicji. W 22. min. prosty błąd gospodarzy wykorzystał Koro Kone, który popędził na bramkę i po indywidualnej akcji strzelił gola.

Lens nie grało najlepiej, ale ich rywal po przerwie nie ustrzegł się pomyłek. Po faulu bramkarza Yoreda Konate rzut karny wykorzystał Cristian Lopez. Wkrótce kolejny stały fragment gry przyniósł gospodarzom prowadzenie. Dośrodkowanie Souleymane Diarry okazało się... skutecznym strzałem. Kilku napastników w polu karnym próbowało strącić piłkę, co zmyliło obronę i bramkarza Boulogne.

Trzecioligowiec nie poddał się i w samej końcówce doprowadził do dogrywki. Drugiego gola strzelił Kone. W dodadkowych 30 minutach Lens zdołało zdobyć zwycięską bramkę. Po szybkiej kontrze trafił Lopez, który dał awans swojej ekipie.

Puchar Francji, RC Lens – US Boulogne (mecz)