tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rozwój polskiego Starcrafta – Turniej Województw 2018

Już w czwartek 11 stycznia rozpoczną się mecze fazy grupowej w polskim Turnieju Województw w grze Starcraft 2. W rozgrywkach weźmie udział 144 graczy. Znamy harmonogram spotkań.
(fot. źródło własne)

Były zawodnik Starcraft II: gra zmierza w złym kierunku


Sukcesy Mikołaja "Elazer" Ogonowskiego oraz Artura "Nerchio" Blocha przyczyniają się do rosnącego zainteresowania rozgrywką w Starcraft 2. Już od 11 stycznia zawodnicy strategicznej gry Blizzarda będą rywalizować ze sobą w obszarze województw. W Turnieju Województw organizowanym przez "Legho" i "Kashim" weźmie udział 144 graczy w tym 54 Protossów, 30 Terran, 56 Zergów oraz czterech, którzy na bieżąco zadecydują o wybranej rasie.

Z powodu niewystarczającej liczby zawodników w każdym z regionów, drużyny podzielono na 8, zamiast 16 składów: Mazowsze (woj. mazowieckie), Wallin Wschodni (woj. podlaskie, woj. lubelskie i woj. podkarpackie), Małopolska (woj. małopolskie, woj. świetokrzyskie), Śląsk (woj. śląskie), Dolny Śląsk (woj.dolnośląskie, woj. opolskie), Wielkopolska (woj. wielkopolskie), Pomorze (woj. pomorskie, woj. zachodniopomorskie, woj. warmińsko-mazurskie), Polska 1A (woj. kujawsko-pomorskie, woj. lubuskie, woj. łódzkie). Każdą z drużyn zarządzać będzie kapitan.

W turnieju mógł wziąć udział prawie każdy, ponieważ w większości setów obowiązuje dowolna liga. Mecze będą długie z powodu narzuconego formatu BO7 (najlepszy z siedmiu). Kolejność map została zapowiedziana następująco:1. Ascension to Aiur, Battle on the Boardwalk Rookie set (Brąz-Platyna), Catalyst. Odyssey (Diament), Neon Violet Square, Blackpink oraz Abyssal Reef - ACE.

Pierwsze mecze grupowe zaplanowano na 11 stycznia o godzinie 18:30 i 20:30. Przeciw sobie zagrają zawodnicy z Dolnego Śląska i Wielkopolski oraz z Mazowsza i teamu Polska 1A. Rozgrywki skomentują "Blacer", "Dragon", "Emil", "Tohimon" oraz "Zedd".

Poniżej możecie obejrzeć finałowy pojedynek Turnieju Województw 2017, w którym zmierzyły się ekipy z Pomorza i Śląska.