tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bacca: wiemy, że możemy wygrać mistrzostwa świata

Siłą reprezentacji Kolumbii jest atak. W drużynie Josego Pekermana występuje kilku bardzo utalentowanych piłkarzy ofensywnych, w tym Carlos Bacca z Villarrealu. Zawodnik nie ukrywa, że on i koledzy mają spore oczekiwania przed turniejem w Rosji.
Carlos Bacca (fot. Getty Images)

Mundial w Rosji na antenach Telewizji Polskiej

Polska zmierzy się z Kolumbią w swoim drugim spotkaniu na mundialu (24 czerwca w Kazaniu). Naszych rywali nie wymienia się wśród największych faworytów turnieju, ale to cieszy Baccę.

Lepiej, żeby tego nie robiono. Chcemy zachować pokorę i twardo stąpać po ziemi – podkreślił napastnik w wywiadzie dla "Marki". Mimo to zawodnik ma spore nadzieje związane z mundialem. – Wiemy, że możemy zostać mistrzami świata – zaznaczył.

Bacca, podobnie jak James Rodriguez, jest jednym z najważniejszych piłkarzy w reprezentacji Kolumbii, która w ostatnim sezonie borykał się z kryzysem formy. Dobrą dyspozycję odzyskał po powrocie do Hiszpanii – z Milanu został wypożyczony do Villarrealu.

Mogę powiedzieć, że w La Lidze zaadaptowałem się najlepiej. W Milanie było bardzo dobrze, ale nie potrafiłem wspiąć się na mój najwyższy poziom. W Villarrealu mam więcej swobody – tłumaczył.

Dla Kamila Glika i reszty obrońców reprezentacji Polski istotne jest to, co Bacca mówił o współpracy z Radamelem Falcao. Wraz z napastnikiem Monaco tworzy parę w napadzie Kolumbijczyków.

Mamy podobną charakterystykę, ale z nim wszystko staje się bardzo proste. Porusza się w sposób, który daje wiele miejsca dla drugiego snajpera – ocenił.

Puchar Francji: jak na treningu! Piłkarze PSG zabawili się z rywalami [WIDEO]

podobne informacje

Kolumbia się zbroi. Kolejna gwiazda wraca do formy

Carlos Bacca wypożyczony z Milanu do Villarreal

Juventus – Milan 2:1. Karny w doliczonym czasie

Serie A: waleczny AC Milan. Zmarnowana szansa Torino