Sertac Sanli
Kenan Sipahi
Josh Adams

Urlep niepokonany. Wielkie zwycięstwo Stelmetu

Stelmet Enea Zielona Góra pokonał Besiktas 99:96 w spotkaniu 10. kolejki Ligi Mistrzów koszykarzy. Mistrzowie Polski rozegrali najlepsze spotkanie w tych rozgrywkach. Pod wodzą Andreja Urlepa są niepokonani.
James Florence (fot. PAP/Lech Muszyński)

Finisz Gortata w NBA? "Będzie... statecznym biznesmenem"

Stelmet przystępował do spotkania z zaledwie dwoma zwycięstwami. Besiktas był na drugim biegunie. Z dorobkiem siedmiu wygranych przewodził grupie D Ligi Mistrzów. Zielonogórzanie pod wodzą Urlepa jednak nie przegrali, a ich gra budziła respekt. Mistrzowie Polski rozbili w lidze wicemistrza – Polski Cukier Toruń – 100:76.

Początek nie był najlepszy do gospodarzy. Rywale prowadzili już 20:13, ale wtedy świetną serię zanotował Stelmet. 15 punktów zdobytych z rzędu pozwoliło im wyjść na bezpieczne prowadzenie. Bardzo dobre zmiany dali Thomas Kelati i Nikola Marković. Ten drugi z powodzeniem walczył o zbiórki oraz wykańczał trudne akcje spod kosza.

Po przerwie gra wyrównała się. Besiktas dogonił zielonogórzan, a w czwartej kwarcie wyszedł nawet na prowadzenie. Trójki Kelatiego i Przemysława Zamojskiego oraz celne rzuty wolne Jamesa Florence'a pozwoliły gospodarzom odnieść wartościowe zwycięstwo.

Stelmet nie stracił jeszcze szans na dalszą grę w europejskich pucharach. Awans do fazy play-off wywalczą zespoły z miejsc 1-4 w grupie D. Piątej i szóstej drużynie pozostanie gra w FIBA Europe Cup. Z rozgrywek odpadną dwie najsłabsze drużyny w grupie.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Besiktas Sompo Stambuł 99:96 (22:20, 27:24, 21:25, 29:27)
Stelmet Enea: Thomas Kelati 16, Vladimir Dragicević 14, James Florence 12, Nikola Marković 12, Martynas Gecevicius 9, Jarosław Mokros 8, Przemysław Zamojski 8, Adam Hrycaniuk 8, Łukasz Koszarek 7, Filip Matczak 5;
Besiktas: Josh Adams 18, Juan Palacios 17, D.J. Strawberry 17, Ryan Boatright 11, Jon Diebler 10, Sertac Sanli 8, Kyle Weems 8, Erkan Veyseloglu 7, Kenan Sipahi 0, Samet Geyik 0;