Hokejowa LM: porażka zespołu Polaka

Reprezentant Polski Aron Chmielewski znalazł się w składzie Ocelari Trinec na wyjazdowy 1. mecz półfinałowy Champions Hockey League z fińskim JYP Jyvaskyla. Drużyna Polaka przegrała 2:4 (1:0, 0:4, 1:0) i musi liczyć na odrobienie strat w rewanżu za tydzień.
Aron Chmielewski (fot. PAP)

Hokejowe emocje po obu stronach Oceanu

O zwycięstwie Finów zadecydowała druga tercja spotkania. Pomiędzy 27., a 35. minutą meczu gospodarze aż czterokrotnie pokonali bramkarza Trzyńca Petera Hamerlika.

Chmielewski, ustawiony w czwartej formacji czeskiej drużyny, spędził na lodzie niecałe dziesięć minut. Dwukrotnie strzelał na bramkę rywali, a pod koniec I tercji odsiadywał karę mniejszą za zahaczanie.

Dla 26-letniego gdańszczanina był to siódmy występ w tegorocznej edycji CHL. Dotychczas dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców. Od czterech sezonów przywdziewa barwy Ocelari.

Drugi półfinał CHL pomiędzy Bili Tygri Liberec a Vaxjo Lakers zakończył się remisem 1:1.