Puchar Ligi: Monaco w półfinale. Cały mecz Glika

AS Monaco wyszło obronną ręką ze starcia z OGC Nice w 1/4 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Zespół Polaka wygrał trudne spotkanie i awansował do półfinału rozgrywek.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Festiwal goli w sparingu Bayernu. "Lewy" poza kadrą

W pierwszych minutach meczu to Monaco wyszło na prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez Thomasa Lemara. Gospodarze szybko odrobili jednak stratę – w 18. minucie gola strzelił Alessane Plea.

Jeszcze w pierwszej połowie na 2:1 strzelił Adama Diakhaby. Do końca spotkania Monaco broniło wyniku, ale nie było łatwo. Nice dłużej było przy piłce i stworzyło sobie więcej sytuacji do zdobycia gola. Defensywa gości spisywała się jednak dobrze, w czym udział miał grający od początku spotkania Kamil Glik.

Drużyna Glika dopiero pozna półfinałowego rywala w Pucharze Ligi Francuskiej i zmierzy się z nim 30 lub 31 stycznia. Do pary z Monaco mogą trafić Rennes lub Tuluza, Amiens lub Paris Saint-Germain i Angers lub Montpellier. Reszta spotkań ćwierćfinałowych zostanie rozegrana w środę 10 stycznia. Pary na kolejną fazę rozgrywek zostaną rozlosowane w tym tygodniu.