tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prasa: Ancelotti do Arsenalu, Allegri do Chelsea

"Corriere dello Sport" w czwartek "odpaliło dwie informacyjne bomby". Według włoskiego dziennika, od nowego sezonu w Londynie będą pracować dwaj włoscy trenerzy. Carlo Ancelotti dostał ofertę przejęcia Arsenalu, a Massimiliano Allegri – Chelsea.
Massimiliano Allegri (L) i Carlo Ancelotti (fot. Getty)

Pucharowe derby Londynu. Wynik lepszy dla Arsenalu

"Londyn wzywa" – obwieszcza czwartkowa okładka "Corriere dello Sport". Według włoskich dziennikarzy, Carlo Ancelotti porozumiał się z Arsenalem, by przejąć zespół od Arsene'a Wengera po sezonie 2017/18. Były trener Bayernu, PSG, Realu czy... Chelsea ma zarobić 40 milionów euro za czteroletni kontrakt.

Jednocześnie gazeta przypomina, że o Ancelottiego nadal zabiega włoski związek piłki nożnej (FIGC). Federacja wierzy, że "Carletto" zmieni zdanie i zamiast Arsenalu wybierze pracę w ojczyźnie. Być może artykuł to gra agenta szkoleniowca, by związek zaoferował mu lepsze warunki.

(fot. twitter.com/capuanogio)

Włoska myśl szkoleniowa ma również nadal panować w południowo-zachodnim Londynie. Antonio Conte prawdopodobnie opuści Chelsea po sezonie (nie może znaleźć porozumienia z szefostwem klubu). Jest kandydatem do zastąpienia Unaia Emery'ego w PSG. Z kolei jego miałby zastąpić Allegri.

Tym samym doszłoby do takiej samej zmiany jak w 2014 roku w Juventusie, kiedy to "Max" przejął zespół po Conte i poprowadził go trzech mistrzostw kraju z rzędu. Według "Corriere", Roman Abramowicz "myśli" o zatrudnieniu Allegriego, który w zeszłym sezonie był łączony z Arsenalem. Na razie jednak przesądzone w ogóle nie jest odejście Conte. Być może właściciel i obecny trener The Blues zdecydują się jednak kontynuować niełatwą współpracę.

(fot. kiosko.net)

podobne informacje

Massimiliano Allegri: Cristiano Ronaldo musi strzelać karne, by... uzyskać przebaczenie

Świetny bilans Juventusu. Niepokonani na wyjazdach

Trener Wojciecha Szczęsnego wyróżniony. "Złota Ławka" dla Massimiliano Allegriego

Cristiano Ronaldo zdetronizowany. Nie ma monopolu na rzuty wolne