tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prasa: Ancelotti do Arsenalu, Allegri do Chelsea

"Corriere dello Sport" w czwartek "odpaliło dwie informacyjne bomby". Według włoskiego dziennika, od nowego sezonu w Londynie będą pracować dwaj włoscy trenerzy. Carlo Ancelotti dostał ofertę przejęcia Arsenalu, a Massimiliano Allegri – Chelsea.
Massimiliano Allegri (L) i Carlo Ancelotti (fot. Getty)

Pucharowe derby Londynu. Wynik lepszy dla Arsenalu

"Londyn wzywa" – obwieszcza czwartkowa okładka "Corriere dello Sport". Według włoskich dziennikarzy, Carlo Ancelotti porozumiał się z Arsenalem, by przejąć zespół od Arsene'a Wengera po sezonie 2017/18. Były trener Bayernu, PSG, Realu czy... Chelsea ma zarobić 40 milionów euro za czteroletni kontrakt.

Jednocześnie gazeta przypomina, że o Ancelottiego nadal zabiega włoski związek piłki nożnej (FIGC). Federacja wierzy, że "Carletto" zmieni zdanie i zamiast Arsenalu wybierze pracę w ojczyźnie. Być może artykuł to gra agenta szkoleniowca, by związek zaoferował mu lepsze warunki.

(fot. twitter.com/capuanogio)

Włoska myśl szkoleniowa ma również nadal panować w południowo-zachodnim Londynie. Antonio Conte prawdopodobnie opuści Chelsea po sezonie (nie może znaleźć porozumienia z szefostwem klubu). Jest kandydatem do zastąpienia Unaia Emery'ego w PSG. Z kolei jego miałby zastąpić Allegri.

Tym samym doszłoby do takiej samej zmiany jak w 2014 roku w Juventusie, kiedy to "Max" przejął zespół po Conte i poprowadził go trzech mistrzostw kraju z rzędu. Według "Corriere", Roman Abramowicz "myśli" o zatrudnieniu Allegriego, który w zeszłym sezonie był łączony z Arsenalem. Na razie jednak przesądzone w ogóle nie jest odejście Conte. Być może właściciel i obecny trener The Blues zdecydują się jednak kontynuować niełatwą współpracę.

(fot. kiosko.net)

podobne informacje

LM: Juventus chce wprowadzenia VAR. "Pomógłby w ocenie"

"Zawodzi i nie strzela". Włoska prasa krytykuje Ronaldo

Allegri skomentował nieobecność Ronaldo na gali

Bez bramek, ale z magią? Media o debiucie Cristiano Ronaldo w Juventusie