tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec marzeń Kubicy o F1. "To był piękny sen"

Siergiej Sirotkin będzie zawodnikiem Williamsa w kolejnym sezonie – poinformował Roberto Chinchero, dziennikarz "Motorsportu", a prywatnie przyjaciel Roberta Kubicy. Włoch stwierdził, że w tej sprawie można spodziewać się zwrotu, tylko jeśli Rosjanin nie dopełni warunków umowy.
ROBERT KUBICA (FOT. GETTY IMAGES)

Niedostarczony prezent. Co poszło nie tak z Kubicą?

O końcu marzeń Kubicy informują też inne media. Portal livegp.it napisał, że w rozmowie z ich źródłem Polak potwierdził koniec starań o angaż w zespole. "To był piękny sen, trwał kilka miesięcy. Pokazał wielką determinację i pasję Roberta" – czytamy.

ROBERT KUBICA (FOT. GETTY IMAGES) Sirotkin podpisze kontrakt z Williamsem w przyszłym tygodniu. Jest to możliwe, dzięki wielkiemu wsparciu grupy SMP – największej firmy, która buduje gazociągi i słupy elektryczne w Rosji.

Stoi za nią rosyjski miliarder Boris Rotenberg. Na stole pojawiło się 15 milionów euro. Tej kwoty nie był w stanie wyrównać Kubica.

"Jeśli decyzja zależałaby od inżynierów i osób, które współpracowały z Kubicą, dostałby to miejsce. Ale to nie było decydującym czynnikiem. Sirotkin będzie miał wiele do udowodnienia w Formule 1. Podobnie zresztą jak jego partner – Lance Stroll" – napisali dziennikarze livegp.it.

Od Sirotkina zależy czy jego przygoda w najlepszej serii wyścigowej potrwa tylko rok. Według Chinchero w kontrakcie Rosjanina została zawarta opcja przedłużenia umowy na 2019 rok.

Pięć najważniejszych momentów w karierze Roberta Kubicy

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica