tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niepełnosprawność nie przeszkadza w karierze tego esportowca

Esport wymaga wielu poświęceń i sporej determinacji, aby osiągnąć zamierzone cele. Właśnie taką determinacją wykazuje się jeden z amerykańskich zawodników League of Legends, który dąży do celu pomimo braku w pełni wykształconej ręki.
MistyStumpey

Były zawodnik Starcraft II: gra zmierza w złym kierunku


Ian „MistyStumpey” Alexander to jeden z graczy League of Legends ze Stanów Zjednoczonych. Postęp jego kariery wydaje się niewyobrażalny, kiedy zwrócimy uwagę na to, że „MistyStumpey” urodził się z wadą genetyczną. Brak kompletnego przedramienia i częściowo rozwinięta lewa dłoń nie stanowi jednak problemu dla Iana. Gracz doskonale radzi sobie z klawiaturą.

Niepełnosprawność była dla „MistyStumpey” motywacją. Chłopak już od najmłodszych lat mierzył się z wieloma wyzwaniami na polu mentalnym i fizycznym. Na początku grał w piłkę nożną, następnie wkroczył do świata gier planszowych, w których pokonywał rodzinę i przyjaciół. Dopiero później rozpoczęła się jego kariera esportowa.

Pomimo, że Ian jest jest profesjonalnym graczem, to ma on plan B na swoje życie. Jego pasją jest rozwiązywanie problemów i zadań. Po zakończeniu kariery esportowej osiemnastolatek chciałby związać swoją przyszłość z informatyką i programowaniem, by móc realizować swoje zainteresowania.

Oglądaj 1 Handed Challenger Player! Facecam! od użytkownika MistyStumpey na www.twitch.tv