tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Licencjat z Esportowego Biznesu. To możliwe

Czy chcielibyście zostać bakałarzami z Esportowego Biznesu? Kajaani University of Applied Sciences (KAMK) może to uczynić: na uczelni będzie można uzyskać wykształcenie w kierunku Esports Business.
Kampus Kajaani University of Applied Sciences (fot. kamk.fi)

Rozwój polskiego Starcrafta – Turniej Województw 2018


Inicjatywa szkoły wyższej w Kajaani jest wydarzeniem bezprecedensowym w skali światowej. Studenci rozpoczną naukę na kierunku Esports Business jesienią 2018. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, a studenci uzyskają tytuł licencjata. Proces rekrutacyjny kończy się 24 stycznia.

Janus Pitkänen, opiekun kierunku Esports Business na KAMK, powiedział:
Celem tego projektu jest stworzenie esportowych profesjonalistów i stworzenie nowego bizensu w tym obszarze. Esport jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem, a z tym tytułem chcemy odpowiedzieć na zapotrzebowanie, które jest obecne w obszarze sportów elektronicznych.

Zajęcia skupią się na międzynarodowym biznesie, ale nauczanym z perspektywny esportowej. Dodatkowo, wszyscy absolwenci kierunku Esports Business będą mogli wyspecjalizować się w organizacji eventów, rozwoju gier, czy coachingu.

Fiński przemysł gier komputerowych jest dobrze rozwinięty: w samym Kajaani siedzibę ma firma Critical Force, producent niezwykle popularnej strzelanki na urządzenia mobilne – Critical Ops. W Helsinkach mieści się także siedziba Supercell, które stworzyło Clash of Clans i Clash Royale. Supercell zostało wykupione przez Tencent (wydawcę PUBG w Chinach) w 2016 roku.

Marzenie każdego ucznia. Klasa o profilu... esportowym
Wielkie turnieje i gigantyczne zarobki. E-sport rośnie w siłę
Sawik: nie widziałem zbyt wielu perspektyw w gamingu, teraz jest inaczej
Fajdek i Bukowiecki: esport też wymaga ciężkich treningów