tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jakub Czerwiński wypożyczony do Piasta Gliwice

Przedostatni w tabeli Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice porozumiał się z Legią Warszawa w sprawie wypożyczenia na pół roku obrońcy Jakuba Czerwińskiego. Stoper musi jeszcze przejść testy medyczne.
JAKUB CZERWIŃSKI (L) I PATRCIK TWUMASI (FOT. PAP)

Badia wraca po kontuzji. "Pomogło... hiszpańskie słońce"

Dyrektor sportowy Piasta Jacek Bednarz potwierdził, że śląski klub chciałby mieć w swoich szeregach jeszcze innego legionistę, pomocnika Tomasza Jodłowca.

− Z mojej perspektywy na pewno by się nam przydał. Tej klasy zawodnik bardzo by nam pomógł. Pytanie, czy on chciałby u nas grać. Mam nadzieję, że się niedługo dowiem − przyznał.

Zaznaczył, że oficjalnej oferty w tej kwestii nie ma.

Jodłowiec nie znalazł się w kadrze Legii na zgrupowanie w USA. Dotychczasowy "etatowy" środkowy obrońca gliwiczan Hebert dostał z kolei korzystną dla Piasta ofertę z klubu drugiej ligi japońskiej. Kontrakt Heberta z Piastem wygasa w czerwcu.

Śląski klub pozyskał dwóch bramkarzy − Frantiska Placha z FK Senica (Słowacja) i Karola Dybowskiego z Siarki Tarnobrzeg. Na testach są pomocnicy Piotr Marciniec (Stal Mielec) i Anglik Tom Hateley, który ostatnio grał w szkockim Dundee FC, a wcześniej m.in. w Śląsku Wrocław.

podobne informacje

Mioduski wskazał, kto odejdzie z Legii

Legia Warszawa – Wisła Płock 0:2. Rózga dla Legii

Kontuzje zmorą Legii. Jóźwiak: przydałby się jeszcze stoper

Oceny po meczu Legii: najlepsza była... obrona