Puchar Ligi: skromne zwycięstwo PSG

Paris Saint-Germain pokonało 2:0 (0:0) Amiens w wyjazdowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Francuskiej. Zwycięstwo nie przyszło paryżanom łatwo, mimo że przez większość meczu grali w przewadze.
Neymar (fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Krychowiak opuści WBA? "Dokonamy oceny"

Trener Unai Emery pokazał, że rozgrywki traktuje poważnie. W pierwszym składzie wyszli m.in. Neymar, Kylian Mbappe, Marco Verratti i Thiago Silva. Goście przeważali, ale w przeciwieństwie do niedawnego spotkania Pucharu Francji z Rennes (6:1) długo nie potrafili sforsować obrony rywala.

W 34. minucie Mbappe wyszedł do prostopadłego podania z głębi pola, ale wślizgiem powstrzymał go wychodzący poza pole karne bramkarz Amiens Regis Gurtner. Za ten faul obejrzał czerwoną kartkę.

Decydujące bramki padły dopiero po przerwie. W 53. min. Thomas Monconduit powalił w polu karnym Neymara. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył bramkę. W 78. min. przy rzucie rożnym dobrze znalazł się Adrien Rabiot, który strzelił gola głową.

W półfinale, oprócz PSG, zagrają Monaco (2:1 z Nice), Rennes (4:2 z Toulouse) i Montpellier (1:0 z Angers). Pary zostaną rozlosowane jeszcze w tym tygodniu.

Puchar Francji: jak na treningu! Piłkarze PSG zabawili się z rywalami [WIDEO]
Puchar Francji: Rennes – PSG 1:6 (skrót)
Puchar Francji: Rennes – PSG (mecz)